Twitter, Flipboard'ı 1 Milyar Dolara Satın Almak Üzere

0
0
0
0
0
Twitter, sosyal medya ve internet sitelerinin içeriklerini dergi platformuna dönüştürerek kullanıcılara sunan Flipboard uygulamasını satın alıyor.
2010 yılında açılan ve 100 milyondan fazla aktif kullanıcıya sahip olan Flipboard için Twitter, 1 milyar doları gözden çıkarmış durumda. Yakın kaynakların haberlerine göre Twitter’ın Flipboard ile anlaşmaya yakın olduğu ve bu anlaşmanın her an duyurulabileceği belirtildi.

Bir dergi platformu olan ve ilk bakışta Twitter’la içerik anlamında pek bir ilgisi yokmuş gibi görünen Flipboard’un Twitter tarafından satın alınmak istenmesinin en büyük sebebi olarak Silikon Vadisi’nin en önemli isimlerinden ve Flipboard’ın kurucularından olan Mike McCue’nin Twitter bünyesine kazandırılması gösteriliyor. Mike McCue, daha önce Twitter’ın kurucusu olan Jack Dorsey’den girişim sermayesi almıştı. McCue ayrıca 2010 ve 2012 yılları arasında Twitter’ın yönetim kurulunda da görev almıştı.Flipboard’ın yıllık geliri 50 milyon dolar ve 17 yatırımcıdan aldığı toplam 160 milyon dolarla birlikte bugünkü değeri yaklaşık olarak 800 milyon dolar civarında. Aralarında Türkçe’nin de bulunduğu toplam 16 farklı dil desteğinin bulunduğu Flipboard uygulamasına buradaki adresten ulaşarak iOS, Android ve Windows Phone uygulamalarını cihazınıza yükleyebilirsiniz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0