Uber, Jeep Chrysler’ı Hackleyen İki Hackerı İşe Aldı

0
0
0
0
0
Uber, iki hackerın Jeep Chrysler’ı hackleyerek 1.4 milyon aracı geri çağırmasına sebep olan Charlie Miller ve Chris Valasek'i işe aldı.
Geçtiğimiz ay yayınladığımız bir haberimizde, Charlie Miller ve Chris Valasek’in bir Jeep’i nasıl ele geçirdiklerinden bahsetmiştik. Bu durum, yaklaşık 1.4 milyon aracın geri çağrılarak güvenlik sisteminin baştan aşağı yenilenmesine sebep olmuştu. Hatta bu haberin hemen ardından Tesla'nın Model S aracıyla ilgili hack haberleri de glemitşi. Uber Advanved Technology Center’da çalışan Raffi Krikorian, Charlie Miller ve Chris Valasek’in önümüzdeki haftadan itibaren Uber’de çalışmaya başlayacağını açıkladığı bir tweet attı.

İşe alınacağına dair Twitter hesabından düşüncelerini paylaşan Charlie Miller, Uber Advanced Technology Center’daki ekip arkadaşlarıyla çalışacak olmasından dolayı şimdiden büyük bir heyecan içerisinde olduğunu belirtti. (Chris biraz daha artist çıktı, hiçbir şey söylememiş bununla ilgili)
 
Uber’in bu ikiliyi işe alması, güvenlik konusunda artık bir sıkıntı yaşamak istemediğinin en büyük göstergesi. Miller ve Valasek’in şirkette hangi departmanlarda yer alacağı ise şimdilik belli değil fakat büyük olasılıkla güvenlik sisteminin daha da geliştirilmesi için yazılım ağırlıklı bölümlerde çalışacaklardır.

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0