Ubisoft, Malezya’da Bir Tema Parkı Kuruyor

0
0
0
0
0
Ubisoft, Malezya’da Bir Tema Parkı Kuruyor
Kendinizi daha önce Ezio gibi çatılardan atlayıp saman yığınlarına dalarken hayal etmiş olabilirsiniz. Bunu elbette güvenlik nedenlerinden dolayı muhtemelen yapamayacaksınız; ancak oyunun geçtiği Floransa’yı Assassin cübbesi ile gezebilme imkanınız var.
Oyun stüdyosu ve yayımcısı Ubisoft, Malezya’nın başkenti Kuala Lumpur’da popüler oyunlarından esinlenilerek oluşturulmuş, 10 bin metrekarelik bir tema parkı kuracağını açıkladı.

Dünya Turizm Organizasyonu’nun 2014 yılı bilgilerinin arasından elde edilen verilere göre Malezya, Asya’nın en çok ziyaret edilen ikinci ülkesi konumundaymış ve Oyun endüstrisinin zirvede olduğu bu kıtada Ubisoft’un bu ülkeyi seçmesinin nedenlerinden biri de buymuş.

Roller Coaster (delicesine halkalar çizip insanı savuran tren) benzeri oyuncakların ve Ubisoft oyunları ve karakterleri çerçevesinde tasarlanmış oyuncak ve pek çok eğlence unsurunu bulunduracağı söylenen parkta, hangi karakter ve oyunların bulunacağı bilinmiyor; ancak Fransa’nın Poitiers bölgesinde bulunan Futuroscape Parkı’ndayer alan Rabbids Time Machine temalı roller coasterın ödül aldığı düşünüldüğünde çığlık atan tavşancıkların kendilerini Kuala Lumpur’da da göstereceğini ön görebiliriz.

Malezyalı tema parkı tasarımcısı RSG tarafından inşaatı üstlenilen parkın tasarım kısmı ve konsepti Ubisoft tarafından yaratılacak.

Önümüzdeki dönemde, hakkında daha fazla bilgi sahibi olabileceğimize inandığımız parkın 2020 yılında kapılarını ziyaretçilere açması planlanıyor.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0