• Anasayfa
  • Sektörel
  • Uçaklara Yolcuların "Yüklenmesini" Sağlayacak İlginç Patent!

Uçaklara Yolcuların "Yüklenmesini" Sağlayacak İlginç Patent!

0
0
0
0
0
Uçakların yolcu bölümünde bulunan kısmın çıkabilir olmasını içeren patent, bu sistemle birlikte uçakların daha hızlı hareket edebilmesini sağlayacak.
Dünyanın en sık kullanılan ulaşım araçlarından birisi olan uçaklar, arabalara ve trenlere göre çok daha karmaşık bir çalışma mekanizmasına sahiptir. Bu mekanizmaları sayesinde hava yolunu kullanabilen uçaklar, gidecekleri yere diğer ulaşım araçlarından çok daha hızlı ve kolay şekilde ulaşabiliyor. Ülkeler arasındaki seyahatin vazgeçilmez ulaşım aracı olan uçaklar, yeni bir yolcu taşıma sistemi kullanabilirler.

2013 senesinde hazırlanan ancak daha yeni onaylanmış olan bir patente göre yolcu taşıması yapan uçaklarda kullanılacak bir sistem, uçakların yolcu kabininin çıkarılabilmesini içeriyor. Yani uçağın motorlarının, kokpitinin ve kanatlarının bulunduğu tüm bölümler uçakta sabit olacak ancak yolcuların bulunduğu kısım bir parça gibi çıkarılıp takılabilecek.Bu sistem sayesinde bazı uçakların parçaları kolayca değiştirilebilir olacak, hava alanlarında yaşanan kalabalık önlenebilecek ve yolcuların uçağa bindirilme işlemi çok daha hızlı gerçekleştirilebileceği için hava yollarının doluluk olayı azalıp, rötarlar ertelenebilecek.

Kaynak: Gizmodo 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0