Uçan Araba Prototipi Kaza Yaptı!

0
0
0
0
0
Uçan arabalar yavaş yavaş hayatımıza girmeye başlarken, bu prototipin yapmış olduğu kaza Elon Musk'ın geçen yıl söylemiş olduğu sözleri haklı çıkardı.
Uçan araba yapabilmek aslında hiçte kolay bir iş değil. Teknoloji şu anda ne kadar gelişmiş olursa olsun, uçan arabalar bir çok sorunla birlikte geliyor.

Son zamanlarda gündemde olan ve başarılı bir şekilde açalışmalarını devam ettiren Aeromobil 3.0 prototip uçan araba, geçen hafta Cuma günü Slovakya’da yapmış olduğu test uçuşunda yere çakıldı.

Uçan aracın üreticisi olan Stefan Kelin, aracı kontrol eden kişiydi. 54 yaşında ki Stefan, kontrolü kaybedince araç döne döne yere çakıldı. Sürücü ise paraşüt ile atlayarak canını kurtardı. 300 metreden yere çakılan aracın ise ön tarafı tamamen ezilmiş durumda.Aeromobil’in yapmış olduğu açıklamada, yapılan bu test sürüşünde ortaya çıkan sonuçların bir sonraki geliştirmelerinde çok faydalı olacağını belirterek, uçan arabalar üzerinde çalışmalar yapmaya devam edeceklerini belirttiler.

İlk başta dediğimiz gibi uçan arabalar üretmek gerçektende zor. Geçen yılın Ekim ayında Tesla’nın CEO’su olan Elon Musk’ın yapmış olduğu bir açıklamada, uçan araba üretmenin günümüzde tehlikeli olabileceğinden ve özellikle kötü hava şartlarında yapılan uçuşlarda ortaya çıkacak olan sorunların sonuçlarının kötü olabileceğinden bahsetmişti. Hepsinden önemlisi de şehrin içinde oluşacak olan gürültünün büyük sıkıntılar oluşturabileceğini söylemişti. Elon Musk, 'hiç kimse yolda yürürken başına küçük uçaklar düşsün istemez' diyerek sözlerini devam ettirmişti.


Kaynak: CNet
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0