• Anasayfa
  • Sektörel
  • Ulaşımı Eğlenceli Hale Getiren Elektrikli Kaykay: Micro Slim!

Ulaşımı Eğlenceli Hale Getiren Elektrikli Kaykay: Micro Slim!

1
1
0
0
0
En az kaykaylar kadar eğlenceli olan ancak elektrikli olması nedeniyle daha rahat bir sürüş deneyimi sunan Micro Slim, satışa sunuldu.
Teknolojinin gelişmesiyle birlikte herşeyin daha kolay, daha zahmetsiz ve daha gelişmiş modelleri üretilmeye başlandı. Örneğin bisikletler elektrikli bisiklete, arabalar elektrikli arabalara dönüşmeye başladılar. Bu ulaşım araçlarından birisi olmasına rağmen daha çok eğlence amacıyla kullanılan kaykayların da elektriklileri üretimeye başlandı. İlk elektrikli kaykay üretimini 2003 senesinde gerçekleştirmiş olan Metreboard isimli bir firma, gelişmiş teknolojiyi kullanarak herkesin sahip olabileceği ve kullanabileceği yeni bir elektrikli kaykay üretti.

Bu kaykayına "Micro Slim" ismini veren Metroboard, kaykayın normal kaykaylardan hiçbir konuda farklı olmadığını ancak istendiği takdirde elektrikli motorunun çalıştırılmasıyla birlikte ilerleyebildiğini belirtti. Elektrikli motora ve düzeneğe sahip olması nedeniyle elektrikli kaykayların ana sorunlarından birisi, bu kaykayların ağırlığının normalinden çok daha fazla olmasıydı. Öncelikle bu konuda yoğunlaştıklarını ve bunun için Micro Slim'i sadece 6.8 kg ürettiklerini belirten Metroboard, 20 kiloyu aşan elektrikli kaykay üreticilerine kıyasla çok daha büyük bir iş başarmış.Boy konusunda da normal kaykaylarla aynı ölçülere sahip olan Micro Slim, sadece 73 cm uzunluğa sahip. Bu uzunluk, kaykayın kolay taşınabilmesi konusunda büyük bir avantaj. Küçük ölçülerine rağmen son derece güçlü, lityum bataryalı motora sahip olan Micro Slim, saatte 32km hıza ulaşabiliyor. Bu hızla birlikte tam 16 kilometre yol katedebilen Micro Slim'in kullanımı, motoru çok seri bir şekilde hız kaybettiği ve kazandığı için zor, ancak güvenli.Bu özelliklerinin yanı sıra bir de uzaktan kumandası bulunan Micro Slim'in kumandası, kaykayı oldukça erişilebilir kılıyor. Bir joystick'e benzeyen bu kumandada bulunan sadece 2 adet tuş var; kırmızı ve siyah. Kırmızı tuş frenleri, siyah tuş ise ilerlemeyi kontrol ediyor. Joystick'in yönüne ve ne kadar dik olduğuna bağlı olarak kaykay ya daha hızlı geliyor (ve kumandanın döndürüldüğü yöne doğru geliyor) ya da o kadar şiddetli fren yapıyor.

Ürünü daha detaylı incelemek veya satın almak isterseniz ürünün sayfasına buradan ulaşabilirsiniz. Belirtmekte fayda var, Micro Slim 1100$ fiyata sahip.
1
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
1
0
0
0