• Anasayfa
  • Sektörel
  • Ülkemizin İlk Güneş Enerjili Stadı İçin Geri Sayım Başladı!

Ülkemizin İlk Güneş Enerjili Stadı İçin Geri Sayım Başladı!

0
0
0
0
0
Güneş panelleri ile ihtiyacı olan enerjinin bir kısmını üretecek Antalya Arena, Eylül ayının sonunda açılacak.
Yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımı, hem içinde yaşadığımız doğa hem de kullanıcının bütçesi açısından oldukça yararlı. Bu enerji türü şu an milyonlarca kişi tarafından kullanılıyor ve kullanıcıların sayısı artmaya devam ediyor. Dünya üzerinde yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımına baktığımızda gelişmiş ülkeler, sıralamalarda başı çekiyor ve maalesef ülkemiz bu kaynakların kullanımı konusunda oldukça geri kalmış durumda. 

Antalya Spor'un yeni yapılan stadı, ülkemizin yenilenebilir enerji kullanımında attığı büyük bir adım. "Antalya Arena" adını taşıyacak olan bu stad, birçok yerinde bulunan güneş panelleri sayesinde kullandığı enerjinin bir kısmını kendi üretecek. Kış aylarında bine yakın takımın kamp yapması nedeniyle "spor turizminin başkenti" olarak da adlandırılan Antalya'da bulunan Antalya Arena, bu özelliğinden dolayı oldukça sık kullanılacak ve her kullanımında sağlayacağı masrafsız enerjiyle oldukça karlı bir yatırım olacağı kesin.Stadın çatısına, yani 13.000 metrekarelik bir alana kurulan güneş panelleri stada ek olarak 1,4 megawatt güç sağlayacak. 33000 izleyici kapasitesi bulunan stad daha fazla güneş paneli yerleştirilebilmesi nedeniyle tam daire şeklinde inşa edildi. 

Güneş enerjisi kullanacak Antalya Arena, yapımı ve kontrollerinin bitiminden sonra Antalya Spor'un kullanacağı stad olacak.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0