• Anasayfa
  • Sektörel
  • Uyuyan Kişiyi Ayağa Kaldırmadan Susmayan Psikopat Alarm: Ruggie

Uyuyan Kişiyi Ayağa Kaldırmadan Susmayan Psikopat Alarm: Ruggie

3
0
0
0
0
Alarmı erteleyip uyumaya devam etme derdi bu ürün ile son bulabilir.
Sürekli gelişen teknoloji sayesinde önemli şeyler başarıyoruz ancak hala tüm insanlığın bir türlü çözemediği bir sorun var; vaktinde yataktan çıkabilmek. Çoğumuz çalışıyor ya da okula gidiyoruz ve bu sebeple sabah erken saatte kalkmamız gerekiyor. 

Ancak herkesin yaptığından emin olduğum bir şey varsa, o da gece özenle kurulan alarmın sabah ertelene ertelene derbeder oluşudur. Fakat Kickstarter'da sadece 5 gün içinde hedeflediği fonu toplamayı başaran Ruggie, bu duruma bir son verebilir.Görüntü olarak sıradan bir paspası andıran Ruggie, aslında bir alarm. İçinde güçlü bir hoparlör sistemine sahip olan Ruggie'nin amacı, ayarlanan saatte kişiyi gerçek anlamda ayağa kaldırmak. 

Şöyle ki Ruggie, alarmı kurduğunuz saatte bangır bangır çalmaya başlıyor. Onu özel kılan şey ise, alarmı erteleme ya da benzeri bir sistemin mevcut olmaması. Ruggie'yi susturmak için iki ayağınızla üzerine basıp, 3-4 saniye kadar bir baskı uygulamanız gerekiyor. Yani bu alarmı susturmanın tek yolu, ayağa kalkmak. Üstelik Ruggie, sahip olduğu sesli komutlar ile alarmı kapatan kişiyi kendine getirmek için, motive edici cümleler de kurmakta.
 
Sadece 5 gün içinde 67,000 dolar bağış toplamayı başaran Ruggie, seri üretime geçilerek yavaş yavaş dünya genelinde satışa sunulmuş durumda. Ruggie'nin fiyatı 99 dolar (bu arada bence bu cihaz Türklere sökmek, çalınca üstüne koyacak bir şey mutlaka bulurlar).
3
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
3
0
0
0
0