Uzman Çavuşu Terörist Kurşunundan iPhone'u Korudu!

0
0
0
0
0
Türlü türlü dayanıklılık testlerine maruz kalan iPhone, bu sefer gerçek hayatta önemli bir ''teste'' tabii tutuldu ve başarı ile testten geçti. Kurşunun hızını kesen iPhone, bir askerimizi kurtardı.
Ülkemizde yıllardır devam eden terör belasının maalesef en şiddetli yaşandığı bölge olan Güneydoğu bölgesinde görev yapmakta olan jandarma uzman çavuşu Mustafa Bozok, teröristlerin kurşunundan iPhone'u sayesinde kurtuldu.

Mardin'in Nusaybin ilçesinde görev yapmakta olan Mustafa Bozok, dün akşam pkk'lı teröristler ile çıkan çatışmada sağ bacağından vuruldu. Ancak kurşun o sırada uzman çavuşun cebinde bulunan iPhone'a denk geldi ve böylece kurşunun darbesinin çoğunluğunu emen telefon, askerimizin de ciddi şekilde yaralanmasını engellemiş oldu.Başta iPhone'lar olmak üzere çoğu telefonun enteresan dayanıklılık testlerine maruz kaldığını görüyoruz. Bu enteresan testlerin biri de genellikle silah ile telefonun vurulması oluyor. Aslında iPhone'lar bu kurşun testlerinde pek başarılı değil ancak uzman çavuşun sahip olduğu iPhone, dayanıklılık görevini başarılı bir şekilde yerine getirmiş diyebiliriz.Olayın ardından hafif yaralanan Bozok, tedavi amacı ile hastaneye kaldırıldı.

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0