• Anasayfa
  • Sektörel
  • Verizon'un 5G Bağlantısı, 4G'den Tam 50 Kat Daha Hızlı Olacak!

Verizon'un 5G Bağlantısı, 4G'den Tam 50 Kat Daha Hızlı Olacak!

0
0
0
0
0
Verizon, son yaptığı test sonuçlarına göre Google Fiber'den bile hızlı olacak 5G bağlantısını tanıttı.
Verizon, yeni teknolojisi olan 5G bağlantısı üzerindeki testlere başladı. Gelen ilk test sonuçlarına göre bu bağlantı 4G/LTE'den 30-50 kat daha hızlı olacak. Bu hız, Google Fiber'in kullanıcılarına sunduğu hızdan da fazla.

Ayrıca Verizon, bu teknolojisinin şu an dünyadaki en hızlı bağlantılardan birisi olmasıyla yetinmeyeceğini ve 5G'nin 2017 senesinde reklam amaçlı kullanıma başlayacağını belirtti.Sadece 2 sene içerisinde bu teknolojiyi kullanıma sunacak olan Verizon, 5G'nin hızını şu örnekle açıkladı; "Evinizde oturuyorsunuz canınız sıkıldı ve bir film izdirmek istediniz telefonunuza. İndireceğiniz filmin Guardians of the Galaxy olmasına karar verdiniz, internete girdiniz ve 5G teknolojisine sahipsiniz. Filmi indirmeye başlıyorsunuz, 15 saniye sonra izlemeye başlıyorsunuz."

Verizon teknolojinin 2017 senesinde reklam amaçlı kullanımına başlanacağını belirtmesi, tabii ki "evinizde kullanmaya başlayacaksınız" cümlesiyle aynı değil fakat Güney Kore'nin 2018 yılındaki Kış Olimpiyatları'na, Japonya'nın ise 2020'deki Yaz Olimpiyatları'na yetiştirmeye çalıştığı 5G alt yapısı, bu teknolojinin kullanılmasını resmi olarak başlatır.

Kaynak: 9to5mac 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0