Vestel'den İnsansız Hava Uçağı: Karayel

1
0
0
0
0
Türkiye’nin dünya çapında sözü geçen teknoloji devi Vestel’in projeleri, farklı alanlarda da kendini kanıtlamak istiyor. Sadece beyaz eşya markası olarak anılmak istemeyen şirket, Türk Silahlı Kuvvetleri için insansız hava aracı geliştirdi. 
Türkiye’nin dünya çapında sözü geçen teknoloji devi Vestel’in projeleri, farklı alanlarda da kendini kanıtlamak istiyor. Sadece beyaz eşya markası olarak anılmak istemeyen şirket, Türk Silahlı Kuvvetleri için insansız hava aracı geliştirdi. 

Karayel adı verilen insansız hava aracı, Vestel Savunma Sanayi’nin elinden çıkan bu alandaki en başarılı proje olarak gösteriliyor. Birçok testten alnının akıyla çıkan Karayel, bu testlerin en zorlu aşaması olan ‘’faydalı yük’’ testini de başarıyla geçerek adını tarihe altın harflerle yazdırdı. Tamamen milli kaynaklarla üretilen insansız hava uçağının temel amacı keşif ve gözetleme olduğu belirtiliyor. Gündüz kamerası (HD) – X50’ye kadar optik büyütme özelliği, gece kamerası (HD) - X50’ye kadar optik büyütme özelliği, lazer mesafe ölçer, lazer hedef güdümleyici ve lazer işaretleyici Karayelin genel özellikleri arasında yer alıyor.Vestel Savunma Sanayi’nde görevli geliştiricilerin yaptığı açıklamaya göre Karayel, TSK bünyesindeki çeşitli stratejiler için oldukça aktif bir rol oynayacak.    
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0