Viral Reklamlara 'Göğüs' Desteği Geldi

2
1
0
0
0
Viral reklam denilince aklımızı birçok yöntem gelir. Bu yeni yöntem,  belki de aklımıza gelen ancak bir şekilde ‘kesinlikle olmaz’ dediğimiz reklam stratejisinin hayat bulmuş hali.
Yaşadığımız yüzyılda reklamcılık sektörünün yapabilecekleri neredeyse sınırsız hale geldi. Akla gelen veya gelmeyen her türlü yöntemin kullanıldığı reklam stratejileri, tüketicinin bir tercih yapmasını sağlamaktan çok doğrudan hipnotize etmeye yönelik oldu. Bu alandaki iddiasını kanıtlamak isteyen reklamcılar ise ‘sex sattırır’ yöntemine başvururak bambaşka bir projeye imza attı.

Bu yeni akımın ilk örnekleri çoğumuzun tahmin edebileceği üzere Rusya ve İngiltere’den geldi. Vkontakte isimli Rusların Facebook’u olarak bilinen sosyal ağdan yayılan reklamlarda Burger King bayrağı ön sırada taşıyor. ‘Adınızın buraya yazılmasını ister miydiniz ?’ şeklinde oluşturulan reklam görselinde amaç en hızlı şekilde tüketiciye ulaşmak. İngilterenin karşı atağı ise bir bahis şirketinin Chelsea ve Arsenal derbisi üzerinden döndürdüğü reklam oldu. Bu işin sonu nereye varacak diyerek sizi aşağıda bulunan, dev firmalara ve farklı kişilere ait yaratıcı görsellerle baş başa bırakmak istiyoruz.   
 

 Bonus: gittigidiyor virali

 
2
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
1
0
0
0