Volkner Mobil'den 1.2 Milyon Dolarlık Lüks Karavan!

1
1
0
0
0
Ünlü karavan üreticisi Volkner Mobil, yeni lüks karavanını tanıttı. Karavan tam 1.2 Milyon dolar değerinde.
İlk üretildikleri tarihlerden beri insanların hayatında kendine yer bulmayı her zaman başarmış olan motorlu taşıtlar, yılların geçmesiyle beraber insanların ihtiyaçları doğrultusunda şekillendiler. Bu şekillenme ile birlikte motorsiklet, kamyon, karavan ve bunun gibi farklı çeşit araçların üretimine başlandı. Sonradan üretimine başlanan bu araçlar arasında yer alan karavanlarla çoğunlukla filmlerde karşılaşmışızdır. Özgürlük ve rahatlığın bir sembolü haline gelmiş olan bu araçlar, kullanıcısının yaşayabilme alanını yanında götürebilmesi fikriyle üretilmiştir. Yani "evimizi yanımızda taşımamızı" sağlayan bu araçlar, hayvanlar aleminde bulunan kaplumbağalardan esinlenerek üretilmiştir.

Karavanların özgürlük ve rahatlığı ifade etmesinden dolayı bu araçlar, filmlerde çoğunlukla ucuz ve bakımsız olarak karşımıza çıkar. Bu algıyı değiştirmeye kararlı karavan üreticilerinden birisi olan Volkner Mobil, son ürettiği lüks karavanıyla bunu başarmış gibi görünüyor. Volkner Mobil'in Almanya Düsseldorf'ta bulunan Caravan Salon etkinliğinde sergilenen yeni karavanı, tüm ziyaretçileri kendine hayran bıraktı.

Karavanın iç dizaynı son derece lüks. Tam donanımlı mutfağı, kullanıcısı için özel olarak yerleştirilmiş eğlence cihazları ve alt kısmında "araba bölmesi" bulunan karavanın fiyatı 750.000 dolar ile 1.2 milyon dolar arasında değişiyor. Tabii ki fiyat, alıcının eklemek istediği özelliklere göre artış gösteriyor.

Geniş odaları, deri kaplama koltukları, şık mutfağı, kullanışlı banyosu ve çift kişilik yatağı bulunan bu karavanın boyu tam 12 metre. Karavanın boyunun yanı sıra yüksekliği de oldukça fazla. Bunun ana nedeni ise karavanın alt kısmında bulunan ve Ferrari, Lamborghini gibi yere yakın, spor araçların koyulabildiği araba bölmesi. Bölme karavanda bulunan bir tuş ile kontrol ediliyor. Tuşa bastığınız an bölme kapağı açılıyor, yere uzanan bir rampa çıkıyor ve araç bu rampa yardımıyla karavana binebiliyor veya inebiliyor.

Bir karavan için oldukça pahalı sayılabilecek bu lüks karavan, parası sıkıntısı olmayan kişiler için oldukça kullanışlı bir araç olabilir.

Kaynak: DesignArchitectureArt 
1
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
1
0
0
0