Volkswagen Konferansı'na, Emisyon Skandalına Gönderme Yapan Protestocu Damga Vurdu!

0
0
0
0
0
Volkswagen Konferansı'na, Emisyon Skandalına Gönderme Yapan Protestocu Damga Vurdu!
Volkswagen'ın emisyon düzeyleri konusunda yaptığı sahteciliği protesto etmek amacıyla basın konferansına izinsiz giren çevreci eylemci komik bir protesto yaptı.
Çoğu kişinin söylediğine göre otomotiv sektörünün son yüzyılda yaşadığı en büyük skandala imza atan Volkswagen, birçok aracının emisyon düzeyleri konusunda yalan söylemiş ve hem yetkilileri, hem de müşterilerini kandırmıştı. Volkswagen'ın bu yalanının ortaya çıkmasının ardından çok kızan Volkswagen kullanıcıları, Alman otomobil üreticisine dava açmışlar ve nefes darlığı gibi sorunları bile Volkswagen'a karşı kullanabilmişlerdi. Bu gibi sorunlarla dolu olan bir dönemin içinde bulunan Volkswagen, yaptığı sahteciliğin protesto edildiği komik bir eylemle karşılaştı.

İsviçre'de düzenlenen Genava Motor Show'a katılmış olan Volkswagen Satış Müdürü Juergen Stackmann, yeni aracı tanıtırken sahneye bir protestocu giriş yaptı. Üzerinde bulunan Volkswagen tamirci giysisi ile aracı tamir etmeye geldiğini söyleyen protestocu: "Merhaba, bende yeni Cheat Box (sahteciliği yapan aparatın sembolik ismi) var ve aracı tamir etmeye geldim" şeklinde açıklama yaparak aracın altına doğru eğiliyor. Bu sırada duyabileceğiniz "en Alman" cevabı veren Juergen Stackmann: "O zaten mükemmel bir araç, tamire ihtiyacı yok" şeklinde protestocuya karşılık veriyor.
 

Güvenlik görevlileri protestocuyu sahneden dışarı çıkartmak amacıyla yaklaştıkları sırada "kimse öğrenmezse sorun olmayacağını söylemiştiniz" şeklinde açıklama yapan protestocu, götürüldüğü sırada emisyon skandalına dahil olan 600.000 aracın Amerika tarafından dava edildiğini söylüyor. Protestocunun ardından olan olayları toparlamak adına açıklama yapan Juergen Stackmann: "Volkswagen olanlar için özür diledi ve bu durumu düzeltmek adına yemin etti" dedi.

Kaynak: Jalopnik 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0