Volkswagen’den Yeni Bir Elektrikli Scooter Geliyor

0
0
0
0
0
Volkswagen’in CEO’su Martin Winterkorn’un Bild gazetesine verdiği röportajda şirketin üç tekerlekli bir scooter üzerinde çalışmalarının olduğu ortaya çıktı.
Volkswagen’in yeni scooter’la ilgili odak noktasının şimdilik bataryası olduğu belirtilerek, modelin piyasaya sürülmesiyle birlikte Segway’e rakip olacağı söyleniyor. Yaklaşık 11 kg ağırlığı bulunan ve tam şarjla 20 kilometre yol alabileceği belirtilen scooter’ın, günlük hayatta hobi olarak kullanılmasının dışında, mesafe kısa olsa da bir yere yetişmek için kullanımının son derece ideal olduğu belirtiliyor.

Scooter’la ilgili Car and Driver’dan gelen bir yorumda katlanabilir olan scooter’ın, 1 litre yakıtla 100 km yol katedebilen VW XL1 otomobilinden ilham alındığı söyleniyor. Aracın beyaz ve gümüş renk seçenekleriyle birlikte önümüzdeki yılın ikinci yarısından itibaren satışa sunulması bekleniyor. Segway’e göre daha ucuz olması beklenen scooter’ın TL karşılığı olarak 2500-3000 TL arasında bir fiyatla ilk olarak ABD, daha sonra da Avrupa ülkelerinde satışa sunulması bekleniyor.


0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0