• Anasayfa
  • Sektörel
  • Volvo'dan Trafikte Bisikletleri Ön Plana Çıkartacak Ürün: LifePaint

Volvo'dan Trafikte Bisikletleri Ön Plana Çıkartacak Ürün: LifePaint

0
0
0
0
0
Volvo'dan bisiklet sürücülerine trafikte çok önemli bir katkı sağlayacak ürün geldi.
Bu haberimizde de daha önceden belirttiğimiz gibi Volvo, trafikte insanların güvenliklerini daha üst seviyelere çıkararak, daha temkinli bir yolculuk sunma adına önemli çalışmalar yapmakta.

Özellikle uzun süredir araçlar ile bisikletler arasında trafikte iletişimi sağlama üzerine çalışmalar yapan Volvo, pek beklenildiği gibi olmasa da ''geçici'' olarak tabir edebileceğimiz bir önlem bulmuş.

Yazıya başlamadan önce belirtmekte fayda var, ''bisikletler ne alaka abi Volvo'yla'' diye düşünebilirsiniz. Ancak İsveç firması olan Volvo, özellikle İskandinav bölgesinde trafikte bisiklet kullananların sayısının fazlalığından bu tarz çalışmalar yapmakta.Ulaşım için sıklıkla bisiklet kullananlarımız, bir şekilde bisikleti ile trafiğin yoğun olduğu saatlerde yollarda bulunmuşuzdur. Bu gerek gezme, dolaşma amaçlı olsun, gerekse işe, okula gitme amaçlı.

Gündüz vakti, ya da günün aydınlık olduğu diğer zamanlarında bu durum çok büyük sıkıntı olmamakta. Ancak iş akşam karanlığına geldiği zaman biraz değişiyor. Fosforlu elbiseler, parlak, dikkat çeken bisiklet aydınlatmaları, aksesuarları gibi şeyler her ne kadar çözüm olarak görülse de araç sürücülerinin dikkatini yeterli şekilde çekmeyi pek sağlamıyor.

İşte bisiklet-araç arasında bir iletişim sağlamayı düşünen Volvo da, bu duruma güzel bir çözüm bulmuş.

LifePaint adını verdiği bir sprey geliştiren Volvo, özellikle akşam, havanın karardığı zamanlarda araç sürücülerinin bisiklet kullanıcılarını farketmesini sağlayacak.

Kullanımı oldukça basit LifePaint'in. Direkt bisikletinize, kaskınıza, sırt çantanıza falan sıkmanız yeterli. Sprey sadece akşam araba farları size vurduğunda özelliğini göstermekte. Araba farı yansıdığında beyaz bir şekilde parlamaya başlayan sprey, sizi sürücülerin rahatlıkla ve net bir şekilde görebilmelerini sağlamakta.

LifePaint'in ömrü 10 güne yakın. Tek kötü yanı ise yağmurlu havalarda etkisini kaybediyor oluşu. 

Şu an için belli bazı Avrupa ülkelerinde satışa sunulan LifePaint, beklenen ilgiyi görürse diğer ülkelere de sunulacak.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0