Webtekno 2014 Yılının "En"leri

0
0
0
0
0
Koca bir yılı geride bıraktık. Bu yıl Webtekno adına önemli bir yıldı. Çünkü kuruluşumuzun ilk yılıydı ve yeni açılan bir teknoloji sitesi olarak önümüzde katetmemiz gereken çok fazla yol vardı.
Koca bir yılı geride bıraktık. Bu yıl Webtekno adına önemli bir yıldı. Çünkü kuruluşumuzun ilk yılıydı ve yeni açılan bir teknoloji sitesi olarak önümüzde katetmemiz gereken çok fazla yol vardı. Bu yolları sizlerle beraber aşarken kazandığımız ödüller ve sizlerden gelen yorumlar, bizleri işimize daha çok bağlıyordu. Peki bu koskoca yılda Webtekno takipçileri en çok hangi haberi okudu, hangi videoları izledi ve hangi galerilere baktı? Gelin hep beraber nelermiş öğrenelim.
 

 iCloud Hacklenmesi

İlk önce haberlerimizden başlayalım. 2014'ün en çok okunan haberi iCloud'un hacklenmesi oldu. Aralarında Kate Upton, Avril Lavigne, Jennifer Lawrence'ın da olduğu birçok ünlü ismin bulunduğu hack olayı, Apple cihazlara olan güveni bir hayli sarstı. Haberin detayları için buraya tıklayınız.

 Balıkesir'in Çılgın Eşekleri

Diğer bir en çok okunan haberimiz ise "Balıkesir'in Çılgın Eşekleri" ile ilgiliydi. Türkiye'den yüklenen videolar arasında en çok izlenme rekorunu elinde tutan eşekler, Youtube üzerinden telif hakları ihlali sebebiyle kaldırıldı.  "SKC xxx " isimli kullanıcının kaldırttığı videoda ne gibi bir hak iddia ettiği ise akıllarda soru işareti olarak kaldı. Video kaldırılınca sosyal medyada oluşan ayaklanma sayesinde, üzerinden çok süre geçmeden tekrar açıldı. Haberle ilgili detaylı bilgiler için buraya tıklayınız.

 iPhone 6 ve iPhone 6 Plus

2014'ün en çok okunan haberleri arasında iPhone ile ilgili birşey görmemek hepimizi şaşırtırdı!  Her yıl büyük bir sansasyon yaratan. İlk çıktığı zaman bu ne yeaa! dandik olmuş dedirten. Ancak zaman geçtikçe insanların cayır cayır aldığını bildiğimiz iPhone, 6 ve 6 Plus modeli ile bu yılın en çok okunanları arasına girmeyi başardı. "iPhone 6 Hakkında Tüm Bilgiler" başlıklı haberimiz için sizi şöyle alalım.


 

 Samsung Galaxy Note 4

Tabi Apple'dan haber en çok okunur, Android cephesi boş durur mu? Samsung'un çizgisini bozmadan devam ettiği seri olan Note serisi, 2014 yılında 4. modeliyle teknoloji severlerle buluştu. Üst düzey Android deneyimi sunan akıllı telefon, kalemiyle de adına yakışır işler başarıyor diyebiliriz. Galaxy Note 4 ile ilgili yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.


 

 WhatsApp Mavi Tik Özelliği

Bu yılın ilgi gören bir diğer haberi ise "WhatsApp'a Gelen Mavi Tik İşareti" oldu. Birçok insanı derin düşünceler sokan mavi tik, WhatsApp'ta gönderdiğimiz mesajların okunduğunun işaretiydi. Bu işaret WhatsApp'in yuva yıkma özelliğini bir kat daha arttırdı diyebiliriz. Haberle ilgili detaylı bilgi için buraya tıklayınız.Sıra geldi bu yılın en çok gezilen galerilerine. Galerilerimizde ilk sırayı yine akıllı telefonlar alıyor. 
 

 1000 TL'ye Kadar Alınabilecek En İyi Telefonlar

1000 TL limitim var hangi telefonu alayım diye gelen sorulara toptan bir cevap nitelğinde olan bu galeri, yeni telefon alacaklar için aslında bir rehber niteliğindeydi. Galeri için sizi şöyle alalım.


 

 Google'ın Bilinmeyenleri

Diğer çok fazla gösterilen bir galerimiz ise Google ile ilgili. Google en çok girilen internet sitesi olmasına rağmen birçok bilinmeyen yönü bulunuyor. Biz de bu bilinmeyenleri galerimizde topladık. Galeri için buraya tıklayın.


 

 Google'a Sorulan Birbirinden Saçma Sorular

Yine bir Google galerisi en çok okunanlar arasında. Ancak bu sefer işin mizahi yönü ağır basıyor. Google'a hergün sayamayacağımız kadar saçma sorular geliyordur muhtemelen. Bu galerimizde bu sorulardan bir derleme yaptık. Galeriye göz atmak için buraya tıklayın. 

 Ülkemizdeki Yaratıcı 33 İşletme İsmi

Şimdiki galerimiz ülkemizdeki işletmelerle ilgili. Ülkemiz havasından mıdır suyundan mıdır bilinmez ancak doğal bir komedi filmi gibi. Bu filme katkısı olan 33 adet işletmeyi bu galerimizde topladık. Galerimize ulaşmak için burayı tıklayın.


 

 Gülmekten Karnınızı Ağrıtacak Facebook Yorumları

Tabi işin içine mizah girerse Facebook yorumlarını es geçmek olmaz. Bu galerimizde gülmekten karnınızı ağrıtacak Facebook yorumlarını derledik. 1.3 milyar kişinin olduğu bir toplulukta komedi unsuru oluşmama ihtimali zaten düşünülemezdi. Galerimizi buradan okuyabilirsiniz.2014 yılında Webtekno'da en çok izlenen 5 video şu şekilde:
 

 Çakma iPhone 6 İncelemesi - Teknolojiye Atarlanan Adam

Gelelim bu yılın en çok dikkat çeken videolarına. İlk videomuz daha iPhone 6 piyasada yokken elde ettiğimiz çakma iPhone 6 incelemesi. Teknolojiye Atarlanan Adam bu videoda sadece telefonu haşat etmiyor, izleyiciye kokoreç yapımını da öğretiyor. 

 Çakma Samsung Galaxy S5 İncelemesi - Teknolojiye Atarlanan Adam

İkinci videomuz yine çakma telefonlardan geliyor. Bu sefer perte çıkan telefon replika Samsung Galaxy S5. Bu kez telefonun üzerinde nasıl çiğköfte yoğrulur bunu görüyoruz.


 

 Nokia 3310 Bükülme Testi - Teknolojiye Atarlanan Adam

Bir diğer en çok izlenen video ise reyiz "Nokia 3310" üzerine. Hemen bükülüveren iPhone 6 Plus'a inat, üzerinden arabayla geçilmesine rağmen bükülmeyen bir telefon yapmış Nokia. Sadece bükülmemekle kalmıyor. Aynı zamanda çalışmaya da devam ediyor.


 

 Webtekno Hakkında Merak Ettikleriniz - Biz Kimiz? Ne İş Yaparız?

En çok ilgi gören videolarımızdan birisi de "Webtekno Hakkında Merak Ettikleriniz" videomuz oldu. Kim olduğumuzu, ne yaptığımızı, nasıl çalıştığımızı bu videoda anlattık.


 

 Teknolojiye Atarlanan Adam - Atari İncelemesi

Son videomuz bayramda yayınladığımız "Atari İncelemesi". Bayramda hem sizlere eski günleri hatırlattık, hem de 9999 in 1'den hepimiz adına intikam aldık.Evet Webtekno takipçileri, bir yılı da gördüğünüz gibi bu şekilde atlatmayı başarmışız. Önümüzdeki yıl sizlerle beraber çok daha güzel işler başaracağımıza emin olun. Webtekno yayın hayatına en aksiyonlu, en içten ve en anlaşılır biçimde devam ediyor. Takipte kalın!
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0