• Anasayfa
  • Sektörel
  • Webtekno "Dünyanın En Çok Takipçi Sayısına Sahip 48. Teknoloji Kanalı" Oldu!

Webtekno "Dünyanın En Çok Takipçi Sayısına Sahip 48. Teknoloji Kanalı" Oldu!

1
1
0
0
0
Webtekno "Dünyanın En Çok Takipçi Sayısına Sahip 48. Teknoloji Kanalı" Oldu!
Webtekno'nun YouTube ayağı olan WebteknoTV kanalı, takipçi sayısı bazında "Dünyanın En Çok Takip Edilen 48. YouTube Kanalı" oldu!
2013 yılında İzmo Bilişim tarafından faaliyete açılan Webtekno, sizlerin de çok iyi bildiği üzere klasik teknoloji sitelerinden farklı olmayı amaçladı. Teknolojinin sadece bu konuya meraklı ve içli dışlı olanların değil, herkese yönelik bir sektör olduğunun farkındalığıyla hareket etmeye çalıştığımız bu süreçte sizlere daha samimi ve daha anlaşılır haberler sunmayı ve bilgiler vermeyi amaçladık.

Webtekno TV olarak geçen YouTube kanalımızda ise şimdiye kadar ortaya çıkardığımız projeler ile bir işlemcinin ya da çipsetinin vidalarına kadar teknik detayları anlatmak yerine normal bir kullanıcının bilmesinin yeteceği, ya da sadece merak ettiği detaylara yöneldik. Özellikle YouTube içeriklerimiz konusunda şimdiye kadar ortaya çıkan inceleme konusundaki farklı tavrımız, "Webtekno Sokakta" başlığı altında sizlerle yaptığımız sokak röportajlarıyla Webtekno ve İzmo ailesini benimsemeniz bizi hem çok sevindirdi, hem de bir o kadar gururlandırdı.
 

19 Aralık 2013 tarihli ilk videomuz ile girdiğimiz YouTube hayatında sizlerin de desteğiyle daha ilk senemizde Webrazzi Ödülleri  ve  Turkcell Sosyal Medya Ödülleri'nde "En İyi YouTube Kanalı" ödülüne sahip olduk. Aynı zamanda detaylarını buradan görebileceğiniz gibi Boğaziçi Bilişim Ödülleri'nde hem "Yılın En İyi Teknohaber Sitesi" hem de yeniden "Yılın En İyi YouTube Kanalı" dallarında aday olarak bu seneki ödüllerde tek 2 farklı dalda adaylığı bulunan bir konumdayız. (Buradan oy vermeyi de unutmayın diyelim, bu konuda da desteklerinizi göstermenizi bekliyoruz)

Biliyoruz ki bunlar bizim emeklerimizin, çalışma hırsımızın ve azmimizin sonucu olduğundan fazla sizlerin benimsemesi ve isteğiyle oldu. Fakat şimdi çok farklı bir detayı öğrenmiş bulunmaktayız. 2 Eylül 2014 tarihinde sizlerin desteğiyle YouTube'da 100.000 Abone sayısını şu anda 565 Bin Abone Sayısından ve 80 Milyondan fazla izlenme sayısıyla büyümeye devam ediyoruz.

Fakat SocialBlade gibi YouTube kanallarının verilerini toplayan ve sizlere analizler yapan sitelerde gördük ki aslında çok büyük bir başarıya daha imza atmışız.
 

Buradaki adresten gidebileceğiniz ve sizlerin de görebileceği sıralamaya göre 8 Aralık 2015 tarihli verilere göre Webtekno TV YouTube kanalı "Dünyanın En Çok Takip Edilen 81. Bilim & Teknoloji Kanalı" olarak ilk 100'de bulunuyor. Ancak eğer ki "Bilim" içerikli YouTube kanallarını bu listeden elediğimiz taktirde Webtekno olarak "Dünyanın En Çok Takip Edilen 48. Teknoloji Kanalı" oluyoruz! (Sıralamadaki bilim kanallarının çıkarılmış listesine buradaki bağlantıdan erişebilirsiniz.)

Bu gerçekten bizleri çok fazla sevindiren, gururlandıran mükemmel bir başarıdır. Bu başarı ise sizlerin desteğiyle, kanalımızı sevip "Abone Ol" butonuna tıklayarak sağladığınız destekler sonucu oldu. İlk sırada ise Efe'yi benzettiğiniz Crazy Russian Hacker bulunuyor.

Bu başarı için hepinize en içten bir şekilde teşekkürlerimizi sunuyoruz. İyi ki varsınız canlar!

Unutmadan, Webtekno olarak gerçekleştirdiğimiz bu başarıları diğer kanallarımız olan eğlence ve oyun içerikli GoyGoy ve mobil uygulama ve oyun tanıtımları ve bilgilendirici içerikler ile mobil telefonların yazılımsal detaylarına inecek olan Fobito kanallarımızı da isimlerine tıklayarak gidip abone olmayı unutmayınız efendim :) 

NOT: SocialBlade gibi YouTube verilerini takip eden oluşumlarda bilgiler YouTube API'leri ve çeşitli kaynaklardan toplanıyor. Yani anlık güncelleme söz konusu değil. Sizin haberi okudunuğunuz an ile haberde geçen süreç arasında dahi sıralama ve belirtilen sayılar arasında değişmeler söz konusu olabilir.
1
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
1
0
0
0