WhatsApp İnatla Reklama Karşı!

1
0
0
0
0
WhatsApp İnatla Reklama Karşı!
Şu anda dünyada en fazla kullanılan mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, 430 milyon kullanıcıya ulaştığını ve reklam almayacaklarını açıkladı.
Şu anda dünyanın en fazla kullanılan mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, 430 milyon kullanıcıya ulaştığını ve reklam almayacaklarını açıkladı.

İlk amaçlarının gelir elde etmek olmadığını söyleyen WhatsApp, yıllık ödeme ücreti ile çalışıyor. Uygulama ilk günden beri reklam almıyor, uygulama içi sticker, oyun gibi yöntemlerle para istemiyor. Rekabet etmeleri gereken uygulamalar her gün çoğalmasına karşın WhatsApp reklam almama konusunda ısrarlı.
 

 Günde 50 Milyar Mesaj Alışverişi !


WhatsApp CEO’su Jan Koum, 30 milyonu yeni olmak üzere tam 430 milyon kullanıcıya ulaştıklarını açıkladı. Günde 50 milyar mesaj alışverişinin yapıldığı ve yarım milyara yakın insanın kullandığı WhatsApp ‘ın sadece 50 çalışanı olmasına da dikkat çekici.
 

 Rakiplere Sert Gönderme !


Son dönemlerde adından sıkça söz ettiren Snapchat’e de gönderme yapan WhatsApp CEO’su, asla kaybolan fotoğraflar gibi bir uygulamaya sıcak bakmayacaklarını ve onlar için önemli olanın sadece ‘odaklanma’ olduğunu dile getirdi.

WhatsApp’ın odaklandığı temel konu ise mesajlaşma. Popüler mesajlaşma servisi WhatsApp ‘mesajlaşma’ odağının etrafında düzenlemeler yaparak rakiplerinden etkilenmeden ilerlemesini sürdüreceği söyleniyor.
 

 Mesajlaşma Uygulamarındaki Oyunlar Saçmalık!


İçinde oyun oynanabilen ve oyunlar için de uygulama içi ücret talep eden firmalara da gönderme yapan WhatsApp CEO’su, insanların oyun oynamak için kullanabileceği bir çok site ve mobil uygulama olduğunu, mesajlaşma servislerinin böyle uygulamalar kullanmalarını “saçmalık” olarak nitelendirdi. Böylece WeChat ve Line gibi servisler de WhatsApp CEO'su Koum'dan nasibini almış oldu.

 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0