Wi-Fi Sinyallerini Görebilseydik Dünya Nasıl Görünürdü?!

8
0
0
0
0
Hayatımızda Wi-Fi'ın çok büyük bir yeri olduğu doğru. Son derece kullanışlı olan bu teknolojinin sinyalleri, görünebilir olsa sizce nasıl olurdu?
Uyandığımız her yeni gün, teknoloji bundan bir önceki günden, hatta önceki dakikadan çok daha fazla gelişmiş oluyor. Tüm insanları, insanlığın gelişimini, yaşam biçimini ve diğer birçok şeyi etkileyen teknoloji, içinde bulunduğumuz yüzyılda kaydedilen gelişmelerle insanları hiç olmadığı kadar birbirine yakınlaştırdı. Artık istediğimiz her an bizden binlerce kilometre uzakta olan bir kimse ile eş zamanlı olarak konuşabiliyor, onu görebiliyoruz.

Bu imkana sahip olmamızı mümkün kılan şey tabii ki internet bağlantısı. İnternet bağlantısı, iletişim ve haberleşme konularında şimdiye kadar kaydedilmiş olan en büyük ilerleme. Alternatifinin dahi düşünülmesi son derece zor olan internet bağlantısına, Wi-Fi teknolojisini kullanarak çoğu zaman erişebiliyoruz. Bu bağlantı türü birkaç sene içerisinde tüm insanlığın kullandığı ve her yerde bulunabilen bir bağlantı türü haline geldi. Radyo dalgaları sayesinde veri alışverişini sağlayan Wi-Fi, bildiğiniz gibi insan gözü tarafından algılanamıyor. 

Luis Hernan adlı bir geliştirici tarafından üretilen "Kirlian Device", çıplak gözümüzle göremediğimiz Wi-Fi sinyallerini görünebilir bir şekilde resmediyor. Luis bu sayede radyo dalgalarını görmediğimiz için ne kadar şanslı olduğumuzu bizlere tekrar hatırlattı.
8
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
8
0
0
0
0