Windows 10 Mobil Kasım Ayında Gelecek

0
0
0
0
0
Windows 10 Mobil Kasım Ayında Gelecek
Eğer bilgisayarınızı Windows 10’a güncellemiş ve merakla son sürüm Windows’un mobil versiyonu ne zaman gelecek diye bekliyorsanız, sorularınızı çözecek en net cevaba ulaştık. Kaynak: Microsoft’un kendisi.
Firmanın Güneyy Afrika yöneticilerinden, Windows ve Surface Grupları Lideri Anthony Doherty, yeni işletim sisteminin mobil sürümünün Kasım ayı civarında geleceğini belirtti.

Bunun yanı sıra Microsoft’ta yaşanan işten çıkarmalar hakkında da konuşan Doherty, mühendislik, satış ve pazarlama bölümlerinde çalışan fazlaları olduğunu ve aynı görevi yapabilecek gereğinden fazla çalışana sahip olduklarını belirtirken işten çıkarma meselesinin zaten uzun zamandır konuşulduğunu ifade etti.

Windows’un Android ve iOS işletim sistemleri için uygulamalar geliştirmesi konusunda kendisine yöneltilen sorulara da cevap veren Doherty, bu durumun Microsoft’un Windows Phone’dan vaz geçtiği anlamı taşımadığını, yeni işletim sisteminin mobil sürümünün kodlamasının tamamlanmadığını ve her şeyden önce firmanın tüm mobil kullanıcılara alışkın oldukları ve sevdikleri araçları sunmanın Microsoft’un amaçlarından biri olduğunu söyledi.

Şimdi eğer Windows 10 mobil sürüm bekleyenlerdenseniz takvimlerinizde Kasım ayını işaretleyebilir ve bundan sonraki tüm söylentilere kulaklarınızı tıkayabilirsiniz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0