Bir Umuttur Yaşatan Windows Phone'u: Bu Defa Gerçekten Sıfırı Gördü!

0
0
0
0
0
Windows Phone'daki kötü gidişe dair haberler gelmeye devam ediyor. 2016 yılının ilk üç ayına ait verilere göre, işletim sisteminin küresel pazar payı yüzde 1'in altına indi.
Microsoft’un mobil işletim sistemi Windows Phone’daki kan kaybı sürüyor. Geçtiğimiz günlerde yayınladığımız buradaki haberimizde, işletim sisteminin 4 önemli Avrupa ülkesi, Birleşik Devletler, Çin ve Avustralya’daki pazar payının yüzde 1’in altına indiğini sizlere aktarmıştık. Gartner araştırma şirketinin son verileri, Windows Phone’un dünya ölçeğinde de sıfırı gördüğünü gösteriyor.

 Windows Phone Yüzde 1'in Altına Düştü!

2016 yılının ilk üç ayını kapsayan sonuçlara göre, küresel pazarda Windows Phone’un pazar payı sadece yüzde 0.7 oranında. Geçtiğimiz yılın aynı döneminde işletim sisteminin payı yüzde 2.5 oranında olması da düşüşün büyüklüğünü gösteriyor. Microsoft bu dramatik düşüşü durdurmak için ABD’de Lumia’ları çifter çifter satmaya başlamış, Lumia 950 XL alana Lumia 950’yi hediye olarak sunma yolunu bulmuştu. Bu promosyonun sınırlı etkisini yılın 2. çeyreğinde belki görebiliriz.

 Android ve iOS'un Durumu Nasıl?

Diğer sonuçlara bakacak olursak, Android’in liderliğini giderek sağlamlaştırdığı görünüyor. iOS’ta ise yüzde 3’lük bir pazar payı kaybı mevcut. Android’in pazar payı yüzde 84.1’e ulaşırken iOS’un pazar payı yüzde 14.8 olarak tespit edilmiş. Bakalım 2016’nın Nisan, Mayıs, Haziran ayları neler getirecek?
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0