• Anasayfa
  • Sektörel
  • Xbox Live'ı Hackleyen Grup: "İstersek Xbox Live'ı Tamamen Ortadan Kaldırabiliriz!"!

Xbox Live'ı Hackleyen Grup: "İstersek Xbox Live'ı Tamamen Ortadan Kaldırabiliriz!"!

0
0
0
0
0
New World Hackers adlı bir hacker grubu, hackledikleri Xbox Live'ın ortadan kaldırılabileceğini belirttiler.
Son günlerde etkinliğini arttıran hacker gruplarından birisi, Xbox Live'ı hacklemiş ve online oyun platformunun bir süre çalışamamasına neden olmuştu. Kendilerine "New World Hackers" (NWH) ismini vermiş olan hacker grubu, Xbox Live'ı protesto amacıyla hacklediklerini ve hiçbir şekilde hırsızlık yapmadıklarını bildirmişlerdi. Hacker grubun paylaştığı yazıda belirtilene göre grup, büyük şirketlerden ve bu şirketlerin zavallı güvenlik önlemlerinden şikayetçi.

Xbox Live'ı hacklemesinin ardından ünlenen, bu hack eyleminden önce çeşitli politikacıların sosyal paylaşım sitesi hesaplarını ve IŞİD ile bağlantısı olan hesapları da hacklediği bilinen New World Hackers, yeniden Xbox Live ile gündeme geldi. Xbox Live'ın bağlantılı olduğu siteleri hacklemeyi başaran grup, tüm bu sitelerin sağladığı erişim izinleri ve Xbox Live'ın güvenlik açıkları sayesinde online oyun servisini tamamen ortadan kaldırabileceğini belirten bir açıklamada bulundu.NWH: "Saldırımız tahmin ettiğimiz kadar uzun sürmedi. Xbox'ın server'ına sadece protesto amacıyla saldırdık. Xbox'ı yöneten firmalar gibi büyük firmaların devasa server'ları ve işe yaramaz güvenlik sistemleri var. Bu eylemimizin amacı Xbox'ın kendi güvenliğini arttırmasını sağlamak."

Uzun süredir sorunlar yaşayan Xbox Live'a Ocak ayından beri saldırılarını sürdüren grup, online oyun servisinin daha fazla saldırıya hazırlıklı olması gerektiğini belirtti. New World Hackers'ın Xbox Live'ı yaklaşık 1 gün boyunca servis dışı bırakarak platforma büyük bir zarar verdiği de biliniyor. Bu saldırı, Xbox Live'ın servis dışı kaldığı en uzun zaman dilimi olarak tarihe geçti.

Aynı hack grubunun 2015 senesinde BBC'ye yaptığı DDoS saldırısını da göz önüne alırsak (BBC'nin servisleri saatlerce kullanım dışı kalmıştı) Xbox'ın bu grubu ciddiye alması gerektiğini söyleyebiliriz.

Kaynak: FragHero 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0