Xbox One'a Microsoft Edge Geliyor!

1
0
0
0
0
Microsoft'un yeni internet tarayıcısının Xbox One'a geleceği duyuruldu.
Microsoft'un yeni internet tarayıcısı olan Edge'in Xbox One'a gelip gelmeyeceği konusu uzun zamandır forumlarda tartışılıyor. Bu cihazlara gelecek olan tarayıcılar, bilgisayarlarımızda bulunan tarayıcılar gibi sadece kullandığımız an işleme başlamayacağı ve konsolların işletim sistemlerinin en alt tabakalarında da bulunacağı için oldukça önemli bir husus. Bu konuda başta oyun konsolu kullanıcıları olmak üzere birçok kişi meraklı olduğu için Microsoft Edge Development Team (Microsoft Edge Geliştirici Ekibi) Twitter'da bir Soru-Cevap etkinliği düzenlediler ve burada kendilerine yansıtılan soruları cevaplandırdılar."SHarshaT" adlı bir kullanıcı bu etkinlik sırasında geliştiricilerden birisine; "Xbox One'a Edge gelecek mi? Eğer gelirse Edge Windows 10'da bulunan özelliklerin hepsine sahip olacak mı? Şu an kullandığım tarayıcıda birçok özellik yok bu yüzden bunları merak ediyorum" sorusunu yöneltti. Geliştiri bu sorulardan sadece ilkine cevap vererek sanıyorum ki bu yeniliğin gizemini biraz daha korumasını istedi ve "Evet, Xbox One kendine özel bir Edge'e sahip olacak" sözleriyle soruyu yanıtladı.

Edge yeni bir tarayıcı olduğu için şu an performansı hakkında genel bir değerlendirme yapmak zor fakat açıklanana göre Xbox One'ın kullanacağı Edge, oyun konsolunun şimdiye kadar ulaştığı en hızlı haline ulaşmasını sağlayacak. Microsoft'un Xbox One ve PC platformlarını birleştirerek Playstation üzerinde baskınlık kurma isteğinde de Edge'in büyük bir rolü bulunabilir.

Microsoft Edge'in Xbox One'a ne zaman geleceği ve hangi özelliklere sahip olacağı tam olarak bilinmiyor, geliştiriciler bu tarz soruların cevabını vermedi. Fakat geliştiricilerin açıkladığı kadarıyla Edge, beklenilmeye değer bir yenilik olacak.

Kaynak: Neowin 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0