Xiaomi ABD Pazarına Giriyor!

0
0
0
0
0
2014 yılında yaptığı 61 Milyon toplam satışla Çin'in en önemli mobil cihaz üreten firmalarından biri olduğunu kanıtlayan Xiaomi aldığı yeni kararla Amerika Birleşik Devletleri pazarına giriş yapacak.
Çinin en büyük telefon üreticilerinden Xiaomi aldığı yeni kararla Amerika pazarına giriş yapıyor!

Geçen yıl yaptığı toplam 61 milyon satış ile bu alanda ciddi firmalardan biri olduğunu gösteren şirket, 2014 yılında Türkiye pazarına da giriş yaparak meraklılarını sevindiren bir adım atmıştı. 2015 yılında hedeflerini geliştiren Xiaomi, bu sene içinde ABD pazarına da girmeyi planladıklarını açıkladı.Açıklamayı yapan Xiaomi CEO'su Bin Lin, sadece telefonlarını değil diğer tüm ürünlerini global pazara açmak istediklerini vurguladı. Her ülkede olduğu gibi mi.com adresi üzerinden online satış kanalını ABD'ye de açarak sadece telefon değil, kulaklık, taşınabilir şarj cihazı ve akıllı bileklikleri gibi çeşitli ürünlerini de pazara getireceğini belirtti.

Tabiki bu hedeflenen pazara giriş kolay olmuyor. Çünkü Amerika'nın diğer pazarlardan farklı şartları ve lisans kuralları mevcut. Ancak bunların yerine getirilmesi sonucunda pazara giriş yapabilecek olan firma, bu gereksinimleri karşılamak için çalışmalara başlamış. Yani 2015 ya da en geç 2016 yılı içinde Xiaomi cihazlarını ülkemiz kullanıcıları sonrasında Amerikan kullanıcıları da kullanabilme şansına sahip olacak.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0