Xiaomi Brezilya Pazarına Giriş Yapıyor

0
0
0
0
0
Kısa zaman içinde büyük bir sıçrama yapan Xiaomi, global pazara açılmaya Brezilya'dan devam ediyor.
Geçen yıldan bu yana akıllı telefon piyasasında büyük bir yükseliş yaşayan ve kısa zamanda en çok aranan üreticilerden biri olan Çinli Xiaomi, 2015'te de aralarında Türkiye'nin de bulunduğu 4 ülkeye giriş planlarının olduğunu açıklamıştı.

Bu planlarının ilk ayağı ise Brezilya olduğu ortaya çıktı. Açıklamalara göre Xiaomi, yaz aylarında resmi olarak Brezilya pazarına giriş yapmış olacak.Xiaomi Uluslararası Başkan Yardımcısı Hugo Barra'nın açıklamasına göre şirket Brezilya'da girebilmek için önümüzdeki 3 ay içinde bir üretim tesisi kurma çalışmalarına başlamış. Barra'ya göre Brezilya'daki yüksek ithalat vergileri Xiaomi'nin önündeki en büyük engel ve bu engeli aşmanın en kolay yolu Foxconn'un Brezilya'daki fabrikasında bölgesel üretim yapmak. 

Xiaomi'nin üretim konusundaki ortağı Foxconn'un Çorlu'da HP'nin masaüstü bilgisayarları için açtığı bir üretim tesisi olduğunu hatırlatalım. Brezilya dışında bu yıl içinde Türkiye, Rusya ve Meksika'ya da giriş hazırlıkları bulunan Xiaomi'nin Türkiye'deki vergilerden dolayı Brezilya'da yaptığı gibi bir girişimde bulunup bulunmayacağını zaman gösterecek.

Kaynak : FocusTaiwan
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0