Xiaomi, Elektrikli Araba Sektörüne Girebilir

0
0
0
0
0
Xiaomi, Elektrikli Araba Sektörüne Girebilir
Çin üzerinden teknoloji yarışına dahil olan Xiaomi’nin elektrikli araba sektörüne el atacağı konuşuluyor. Gelen haberlere göre şirket, 3 yıl içerisinde elektrikli araba üretebilir. 
Çin üzerinden teknoloji yarışına dahil olan Xiaomi’nin elektrikli araba sektörüne el atacağı konuşuluyor. Gelen haberlere göre şirket, 3 yıl içerisinde elektrikli araba üretebilir. 

Kendi kulvarının dışında da kendini ispatlamak isteyen Xiaomi, iddialara göre kendi elektrikli otomobil markasını yaratacak. Bu konuda Tesla ile fikir alışverişi yaptığı söylenen şirketin CEO’su yaptığı açıklamada 3 yıl içerisinde bu projenin hayata geçebileceği söyleyerek elektrikli arabanın ilk sinyalini verdi. Bu zamana kadar akıllı telefonlar, tabletler, televizyonlar, TV kutuları ve bağlantı yönlendiricileriyle karşımıza çıkan şirketin söz konusu girişimiyle birlikte farklı bir daldan da sektörde söz sahibi olacağı konuşuluyor.Xiaomi’nin elektrikli araba üreteceği haberleri şimdilik iddialarla sınırlı ancak akıllı telefonlarla yola çıkan şirketin bu projeyi gerçeğe dönüştürmesi tam anlamıyla bir ticari başarı sayılabilir.  
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0