• Anasayfa
  • Sektörel
  • Yahoo'dan E-Posta Hesaplarına Şifresiz Giriş Yapılmasını Sağlayacak Sistem!

Yahoo'dan E-Posta Hesaplarına Şifresiz Giriş Yapılmasını Sağlayacak Sistem!

1
0
0
0
0
Yahoo, kullanıcılarının e-posta’larına şifre girmeden giriş yapılmasını sağlayacak bir sistem üzerinde çalışıyor.
Yahoo’nun ABD’de ciddi bir kullanıcı kitlesi bulunuyor. İnternet dünyasının ‘eski’ web sitelerinden olan Yahoo, kemik kullanıcı kitlesini genişletmek adına bazı önemli teknolojik yeniliklere adım atmaya başladı. Onlardan bir tanesi, kullanıcılarının e-posta’larına şifre girmeden giriş yapabilmelerini sağlamak.

Kullanıcılar, Yahoo’nun mail servisine giriş yaparak öncelikle kullanıcı adını giriyorlar. Sonrasında ise şifre işlemi devre dışı kalıyor ve şifre yerine telefona gelen uyarıyla oturum açmak isteyip istemediğinizi soruyor. Eğer kabul ederseniz e-posta hesabınız erişime açılmış olacak.

Yahoo’nun Ürün Yönetimi Başkan Yardımcısı olan Dylan Casey, San Francisco’da düzenlenen basın etkinliğinde tüketicilerin artık şifreleri hatırlamalarına gerek kalmayacağını belirterek “Biz şifreleri tamamen ortadan kaldıracağız” dedi. Sony Pictures’ın ve Ashley Madison’ın başına gelen olaylardan sonra şifre sisteminin ne kadar sağlıklı olduğu giderek sorgulanmaya başlanmıştı.Acemi olan kullanıcıların basit şifreleme yapması sonucu hackerların kolayca hesaplarına erişebiliyor olması, Yahoo’nun bu sistemi ortaya çıkarması için önemli detaylardan bir tanesi olmuş.

Şifreleme konusunda daha önce On-Demand passwords (isteğe bağlı şifre) adında bir özellik sunan Yahoo, kullanıcılarının telefonlarına geçici şifreler göndererek giriş yapmalarını sağlıyordu. Casey, yeni sistemin geçici şifreye oranla çok daha iyi bir çözüm olacağını belirtti.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0