Yahoo, Video Mesjalaşma Uygulaması Yayınlandı

1
0
0
0
0
Yahoo, Video Mesjalaşma Uygulaması Yayınlandı
Marissa Mayer ile son birkaç yıldır eski günlerini geri kazanmaya çalışan bir zamanların internet devi Yahoo, mesajlaşma uygulamaları pazarından da pay kapmaya çalışıyor.
Daha önce 11.9 milyon Dolar karşılığında MessageMe uygulamasını satın alarak Yahoo Messenger’a yeni bir boyut kazandırmak isteyen firma, kullanıcılarına daha iyi bir deneyim vadediyor. (hangi kullanıcılarına, Yahoo Messenger kullanan kaldı mı?)

Geçtiğimiz günlerde Hong Kong AppStore’da kimselere haber edilmeden duyurulan Yahoo Livetext isimli video mesajlaşma uygulaması da bu amaçla geliştirilen ve Yahoo’nun mesajlaşma uygulamaları arasındaki yeni silahı olan bir video mesaj gönderim uygulaması.

Bu uygulama sayesinde kullanıcılar çektikleri videolarla istedikleri mesajı arkadaşlarına gönderebiliyor ve yazmak yerine görüntülü mesaj göndermiş oluyor. (bunun çok muadili var zaten Yahoo’ya yeni bi’ şeyler lazım)

Şu an için sadece iOS versiyonu bulunan uygulamanın Android sürümünün ne zaman çıkacağı ya da uygulamanın ne kadar tutacağı bilinmiyor; ancak Yahoo bir şekilde bir zamanlar iCQ ve MSN Messenger’a rakip olarak görülen kendi mesajlaşma uygulamasını geliştirip yeniden eski günlere dönmek istiyor gibi görünüyor.

(Marissa Mayer güzel işler çıkartıyor da başka bi’ şey, daha yeni bi’ şeyler lazım; hala adapte olamadı yeni pazara)
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0