​Yangında Kabuğunu Kaybeden Kaplumbağa, 3D Yazıcı Sayesinde Yeni Kabuğuna Kavuştu!

0
0
0
0
0
​Yangında Kabuğunu Kaybeden Kaplumbağa, 3D Yazıcı Sayesinde Yeni Kabuğuna Kavuştu!
Yangından kaçarken kabuğu zarar gören Freddy isimli sevimli kaplumbağa, 3D yazıcıyla üretilen yeni kabuğuna kavuştu.
Doğanın en önemli parçalarından birisi olan ve ekosistemlerinde onlara atanmış görevi insanlardan çok daha iyi bir şekilde yerine getiren hayvanlar, insanların sevgisini ve ilgisini sonuna kadar hak eden sevimli canlılardır. Bazı durumlarda yardımımıza ihtiyaç duyan bu canlılara elimizden geldiğince yardım etmeli ve onlara iyi davranmalıyız.

Brezilya'nın ünlü ormanlarında yaşayan ve yaşadığı bölgede çıkan yangından kaçmaya çalışırken kabuğu yanan Freddy isimli sevimli kaplumbağa, hayvanlar ve insanlar arasındaki dayanışmanın en güzel örneklerinden birisi oldu. Yangından ötürü kabuğunun büyük bir bölümünü kaybeden ve en önemli savunma organını kaybeden kaplumbağa, gönüllü kişilerin yardımıyla yeni kabuğuna kavuşturuldu. Tamamen 3D yazıcı ile üretilen, 4 farklı parçadan oluşan ve birbirine geçirilerek tamamlanan yeni kabuk, kaplumbağanın çevresine uyum sağlayabilmesi adına bir sanatçı tarafından boyandı. Küçük bir operasyonla kaplumbağaya yerleştirilen yeni kabuk, bu sevimli canlının doğal yaşamına geri dönmesini sağlayacak.
 

Kaplumbağaya 'Freddy' ismini veren kişiler, kaplumbağanın yanmış kabuğunun Freddy Krueger'ın suratına benzemesinden ötürü bu ismi seçmişler.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0