Yaratıcılığınızı Ortaya Çıkaran 5 Müzik Programı

1
0
0
0
0
Hemen hemen herkes ucundan kıyısından müzikle ilgilenir. Ruhun gıdasından yola çıkarak bedava getirebildiğiniz beslenme sistemi çoğu psikolojik rahatsızlığın da ilacı olarak bilinir. 
Hemen hemen herkes ucundan kıyısından müzikle ilgilenir. Ruhun gıdasından yola çıkarak bedava getirebildiğiniz beslenme sistemi çoğu psikolojik rahatsızlığın da ilacı olarak bilinir. 

Bu alanda sadece dinleyici olarak kalmak istemeyip ortaya iyi bir iş çıkarmak isteyenler, çeşitli enstrumanlar satın alarak müzik dünyasına ilk adımı atıyor ama yapılan işlerin havaya gitmesine engel olamıyor. Bu haberimizde, enstruman kullanarak veya hazır ses kalıplarından faydalanarak ortaya iyi işler çıkarmanıza yarayan 5 programı sizler için araştırdık. Bazıları, müzikle yakından ilgilenenlerin iyi bildiği programlar olsa da bilmeyenlere ilaç gibi geleceği kesin. Eğer bu işe soyunurda ortaya yaratıcı bir proje çıkarırsanız bizimle paylaşmayı unutmayın.

 eJay
Hazır ses kalıplarını birleştirerek müzik yapabileceğiniz basit bir program. İsterseniz ses kalıpları üzerinde ince yapabiliyorsunuz. Dance, Hip Hop, House ve Techno gibi birçok farklı versiyonları bulunan programın deneme versiyonlarına buradan ulaşabilirsiniz.


 MAGIX Music Makerİçerisinde bulunan enstrümanları veya kendi enstrümanınızı çalıp kaydedebileceğiniz basit bir program. Program içerisinde isterseniz ince ayrıntıya da girebilir ve müzik aleminde kaybolabilirsiniz. Eğer içerisindeki ses kalıpları sizi kesmezse Catooth üzerinden daha fazla ses kalıbı indirebilirsiniz. Bu program benim kafama yattı diyorsanız deneme sürümü için buraya tıklamanız yeterli.
 

 ​Cubase
Müzik programları içerisinde yeri en sağlam olan desek herhalde abartmış olmayız. Eğer başlangıç seviyesindeyseniz bu programa hiç bulaşmamanızı tavsiye ediyoruz. Profesyonellik dönemine geçenlerin daha rahat kullanabileceği programdan iyi verim almak istiyorsanız, Steinberg tarafından geliştirilen ASIO teknolojisiyle uyumlu ses kartlarını kullanmanız gerekiyor. Midi-audio ve sequence çalışmalarında rakip tanımayan programın deneme sürümü için buraya buyrun.  
 

 ​Ableton
En geniş enstrüman arşivi sunan programlardan biri. Klasik gitardan harp’a, bakırlı sazlardan yaylılara kadar birçok enstrümanı içerisinde barındırıyor. Programın kullanımı biraz ayrıntılı olsa da genel mantık birbiriyle uyumlu sesleri birleştirmekten geçiyor. Boş oturacağıma müzik yaparım diyorsanız buradan programın deneme versiyonuna göz atabilirsiniz. 
 

 Audacity
Müzik programları içerisinde belki de en kolay olanı. Ses düzenleme ve kaydetme yapabileceğiniz programda ses efektleri de bulunuyor ancak diğer programlar gibi geniş bir arşive sahip olduğu söylenemez. Bu program hakkında söylenecek çok şey var ama en iyisi deneyerek keşfetmek. Ses dosyaları bir program sayesinde nasıl değerlenir sorusunun cevabını veren programı buradan ücretsiz olarak indirebilirsiniz. 
 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0