• Anasayfa
  • Sektörel
  • Yasak Alanlara Giriş Yapanların Yakalanmasına Yardımcı Olan Drone'lar Üretildi!

Yasak Alanlara Giriş Yapanların Yakalanmasına Yardımcı Olan Drone'lar Üretildi!

0
0
0
0
0
Bir güvenlik şirketi tarafından geliştirilen güvenlik drone'u, görevlendirildiği bölgeye giriş yapan araçların ve insanların kimliğini tespit etme konusunda otomatik olarak çalışacak.
Teknolojinin bizlere sunduğu en yeni cihazlardan birisi olan drone'lar, şimdiden kendilerine birçok sektörde iş imkanı bulabilmiş durumdalar ve gün geçtikçe bu sektörlerin sayısı birer birer artıyor. İlk olarak görüntüleme, fotoğraflama amaçlarıyla kullanılan bu cihazlar, teknolojinin ilerlemesiyle birlikte taşımacılık/ulaştırma için kullanılmaya başladılar. Şu an binlerce kişi tarafından eğlence amacıyla kullanılan bu cihazlar, güvenlik amacıyla da kullanılması amacıyla geliştirildiler. Güvenlik sektörünün önde gelen firmalarından birisi olan Secom, drone'ların programlanabildiği takdirde güvenlik açısından son derece kullanışlı cihazlar olabileceğini görmüş. Bu amaçla drone'lara kendi yazılımını yükleyerek bu cihazları tam anlamıyla "uçan gözetleyicilere" dönüştüren Secom, böylece drone'ların girişi yasak alanlarda güvenliği sağlamak adına kullanılabileceğini duyurdu. Bu yeni sistem sayesinde otomatik olarak görev alanında uçan ve alanı gözetleyen drone'lar, sürekli olarak alanı tarıyorlar. Eğer bu taramaların birisinde olması gerekenden farklı bir sonuç çıkarsa dikkatini anında o bölgeye yönlendiren drone'lar, bölgede bulunan kişinin veya aracın kimliğini tespit etmek adına sürekli olarak çekim yapıyor.
 

Kişinin yüzüne, aracın ise plakasına odaklanması için geliştirilmiş olan drone'lar, bu görevini yüksek bir mesafeden gerçekleştirdiği için görüntüleri güvende tutuyor. Secom, bu drone'ların satış fiyatını 6620$ olarak duyurdu. Drone'ların her an havada kalmasını ve bilgi paylaşmasını sağlayacak servisin fiyatı ise aylık 41$.

Kaynak: Engadget 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0