Saatte 100 Kilometre Hız Yapabilen Drone: Yeair!

0
0
0
0
0
Geleceğin Drone’u olarak adlandırılan Yeair!, benzinle çalışıyor ve saatte 100 kilometre hız yapabiliyor.
Drone’lar günümüzde farklı bir boyuta ulaşmaya başladı. Dilimize İnsansız Hava Aracı olarak geçen Drone’ların aslına bakarsanız geçmişi çok daha eskiye dayanıyor. 1916 yılında geliştirilen ve ilk olarak 1. Dünya Savaşında kullanılan teknoloji, günümüzde askeri formlardan oldukça uzaklaşarak (askeri faaliyetler için hala kullanılıyor) kendini insanlığın eğlencesine adamış durumda. 

Biz de Webtekno ekibi olarak ürün incelemelerimizde Drone’lara yer vermiştik. Konuyu yakından takip edenlerin bildiği üzere bu yaratıcı teknolojinin tek bir kusuru var. Uçuş süresi oldukça kısıtlı olan günümüzdeki Drone’lar, maksimum 25 dakikalık kısıtlı zevkler yaşatarak hevesimizi kursağımızda bırakıyor.

Ancak bu sorunun çözümü hepinizin tahmin edebileceği üzere imkansız değil. Holger Willeke adındaki ömrünü Drone’lara adayan geliştiricinin elinden çıkan Yeair! isimli Drone, geleceğin Drone’u olarak adlandırılıyor ve çalışma sistemi benzerlerine göre biraz farklı. Benzinle çalışan Yeair! toplamda 100 kilometre hıza ulaşabiliyor ve 60 dakikaya kadar havada kalabiliyor. Ayrıca bu oyuncak ağırlıyı 5 kiloyu geçmeyen eşyaları da rahatlıkla taşıyabiliyor. 
 

Benzinli olmasından dolayı açığa çıkabilecek olan güvenlik sorunlarının olduğu konuşulsa da Yeair!, Kickstarter üzerinden 40 bin Euro bağış toplamış durumda. Toplamda 70 bin Euro destek bekleyen projenin meyvesine sahip olmanız için 1.400 Euro’yu gözden çıkarmanız gerekiyor.           0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0