Servet Değerinde Dev Ekranlarla Süslenmiş, Jony Ive'ın Tasarladığı Yeni Apple Store'dan Görüntüler!

3
0
0
0
0
Apple Baş Tasarımcısı Jony Ive'ın şekillendirdiği yeni Apple Store konsepti yaygınlaşıyor. Yeni tasarımla şekillendirilmiş 3. mağaza da kısa bir süre önce açıldı. Mağazada kullanılan dev ekranlar ise yeni tasarımın en çok konuşulan parçası oldu.


 
Apple hayranları için en önemli uğrak noktalarından biri olan dünya çapındaki Apple Store'lar kabuk değiştiriyor. Bugüne kadarki birçok Apple Store, şirketin kurucusu Steve Jobs'ın tasarım tercihleri ile şekillenmişti. Yeni mağazalarda yeni tasarıma karar veren Apple, bu işi "tasarımın dahisi" olarak adlandırılan Sir Jony Ive'a bıraktı.

 Jony Ive İmzalı Yeni Tasarım!

Apple Tasarımdan Sorumlu Başkan Yardımcısı olan Jony Ive'ın şekillendirdiği konsept, şu ana kadar 3 mağazada uygulandı. Yeni tasarıma sahip son mağaza da kısa bir süre önce Memphis'te açıldı. Mağazanın en dikkat çekici yanı duvarları süsleyen dev ekranlar oldu. Sade ve şık tasarım çizgisinin korunduğu yeni mağazada dev ekranlar için ayrılan bütçe de dikkat çekti. 

 Apple'a Maliyeti 1.5 Milyon Dolar!

İddilar dev ekranların her birinin Apple'a maliyetinin 1.5 milyon dolar olduğu yönünde. Açıkçası, dev ekranların mağaza kurulum maliyetlerini oldukça artırdığını söyleyebiliriz.  Duruma iyi yanından bakacak olursak, her yeni ürün için duvarların değişmesine artık gerek kalmayacak.  Yeni Apple Store tasarımını ve duvarlardaki dev ekranları aşağıdaki fotoğraflarda görebilirsiniz.

3
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
3
0
0
0
0