• Anasayfa
  • Sektörel
  • Yine Bir Yanma Vakası! iPhone'u Alev Alan Adam Sokak Ortasında Soyunmak Zorunda Kaldı!

Yine Bir Yanma Vakası! iPhone'u Alev Alan Adam Sokak Ortasında Soyunmak Zorunda Kaldı!

0
0
0
0
0
Son dönemlerde git gide popüler(!) olmaya başlayan yanan mobil cihaz vakalarına bir yenisi daha eklendi.
Özellikle son dönemlerde bu tarz haberlere alışmaya başladık aslında. Bu gerek iPhone olsun, gerek Samsung telefonlarda olsun, pek çok cihaz, benzer durumlardan kullanıcılarını mağdur etmişti. 

Haberimize konu olan olayda da, bu mağdurluk durumu üst seviye şekilde yaşanmış. Amerika, Atlanta'da yaşayan bir vatandaş, iPhone'unun alev alması üzerine hem ciddi bir tehlikenin eşiğinden dönmüş, hem de epey kalabalık bir alanda hafiften rezil olmuş.Hafta içinde bir alışveriş merkezine giden Rocky (soyadını açıklamak istememiş), alışverişi tamamlayıp park aylanında bulunan aracına doğru yönelince, bacağında bir sıcaklık hissetmiş, sonrasında da olay hızlı bir şekilde gelişmiş.

''Bacağımda bir sıcaklık hissetmeye başladım. Sonrasında ise dumanları görünce, hemen kemerimi çözerek pantolonumu çıkardım ve onu kendimden uzağa fırlattım. Hatta kafamı başka tarafa çevirerek patlarsa diye suratımı bile korudum. Pantolonumun cebini komple yakan telefon, bir süre sonra boxer'ımı, ardından da bacağımı yakmaya başladı. Hızlı davranıp pantolonumu çıkarmasaydım bacağımda ciddi bir yanık durumu söz konusu olabilirdi''

Tabi bu olay yaşanırken park alanının oldukça kalabalık oluşu, Rocky'i oldukça zor durumda da bırakmış. İşin ilginç tarafı ise, adamın Apple'a karşı tazminat davası ya da benzeri hiçbir girişimde bulunmamış oluşu. Hem de telefon hakkında gerçeği öğrenmesine rağmen. Telefonun arkasındaki gerçeği öğrenince muhtemelen ''ben olsam Apple'a 7 sülaleme yetecek şekilde tazminat davası açardım'' diyeceksiniz.

Zira, Rocky'i bu duruma sokan iPhone 6 Plus, aslında 2014 yılında başka bir kullanıcıya satılmış. Ancak bir sorundan dolayı değiştirilen telefon, gerekli sorun düzeltilerek, tekrar sıfır şekilde Rocky'e satılmış. Üstelik adam telefonu alırken de, cihazın bu tarz bir işlemden geçtiğine dair hiçbir bilgilendirme yapılmamış.Cihazı satın aldığı yerle iletişime geçen Rocky'e yeni bir cihaz gönderilmiş ancak, adam ''en azından bir özür dileselerdi'' diye yerel haber ajanslarına dert yanmış. Bunun üzerine de Apple yetkilileri, Rocky ile yüz yüze görüşerek özür dilemek için adamla iletişime geçmişler. Tabii Rocky, yaptığı açıklamada hala tazminat davası açmamayı düşündüğü belirtmekte.

Ne diyelim, Rocky'nin bileceği iş...

Kaynak: WSBTV
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0