YouTube'a 360 Derece Reklamlar Geldi

0
0
0
0
0
YouTube'a 360 Derece Reklamlar Geldi
Evet bunun bir zaman geleceğini biliyorduk ve en nihayetinde geçtiğimiz Mart ayında 360 derece videolara destek vermeye başlayan Google’ın video müzik servisi YouTube, kısmen kontrol edebildiğiniz bu videoları reklam amaçlı da kullanmaya başladı.
İzleyiciyi (yani bizleri) videonun en ortasına koyup sağa, sola, yukarı ya da aşağı bakmamıza imkan veren ve adeta birincil kişi açısı ile görmemizi sağlayan bu videolara yönelik YouTube’da onlarca içerik birikmeye başladı bile ve sevgili Google, izleyicilerin kontrol ve müdahale edebildiği bu videoları izlemeye daha çok eğilimli olduğunu tespit etmiş. Durum böyle olunca da bu videoları bir gelir kapısı olarak görüp 360 derece reklam videoları da yayınlanmaya başlamış.

Google’ın kendi tarayıcısı olan Chrome’da bugünden itibaren karşınıza çıkabilecek olan 360 derece reklam videoları henüz çok sayıda olmasa da oldukça etkileyici olabiliyor ve eminim ki aranızda bu reklamları geçmek istemeyenler de olacaktır. (en azından ilk izlediğinizde)
 

Google ilk olarak Coca Cola, Nike gibi büyük markalarla bu işe kalmışmış ve Coca Cola’nın şişe tasarımının 100’üncü yılı için çektiği reklam filmi %36 sonuna kadar izlenme oranına ulaşınca bunun ne kadar doğru bir hamle olduğuna karar vermiş (diğer reklamların izlenme oranından çok daha yüksek)

Diğer taraftan Amerika’nın en çok satan arpa ve şerbetçiotu bazlı alkollü malt içki markası (şuna kısaca bira desem kızmazsınız değil mi?) Bud Light, YouTube’da 360 derece reklam videosu veren ilk isim olmuş ve sizi tanıtımının yapıldığı bir sokak partisinin içine koymuş. (video aşağıdaki)
 

Bir de Coca Cola reklamı var ki kendinizi kola şişesi gibi hissediyorsunuz o videoya da aşağıdan ulaşabilirsiniz.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0