Youtube, Google’a Kar Sağlamıyor

2
0
0
0
0
Youtube, Google’a Kar Sağlamıyor
​Youtube’un Google’a sanıldığı kadar kar sağlamadığı ortaya çıktı. Aylık 1 milyardan fazla kullanıcısı bulunan video paylaşım platformu, WSJ’nin haberine göre pek de kar getirmiyor.

Youtube’un Google’a sanıldığı kadar kar sağlamadığı ortaya çıktı. Aylık 1 milyardan fazla kullanıcısı bulunan video paylaşım platformu, WSJ’nin haberine göre pek de kar getirmiyor.

Bunun sebeplerinden bir tanesi Google’ın Youtube servisini sürdürebilir tutmak için altyapıya ve partnerlere yaptığı fazlaca ödemeler. Bir diğer sebep ise Youtube’un ana sayfasının çok fazla ziyaret edilmemesi, kullanıcıların videoları farklı sitelerdeki embed kodları sayesinde izlemesi. Bu durum, Youtube’un ana sayfasının para kazandırmamasına sebep oluyor.

Bunların dışında online olarak video izleyen %85’lik bir kitlenin yalnızca yüzde 10’una sahip olunması, Youtube’un kar etmesini engelleyen bir başka sebep. 

Google bunların önüne geçmek için Music Key abonelik servisini kullanmayı amaçlıyor. Fakat kullanıcılar, Youtube’u bir müzik platformu olmasından öte ilgi çekici videolar izlemek için kullanmayı tercih ediyor. O yüzden bu servisin ne kadar kar getireceği de henüz bilinmiyor. 

Youtube’un farklı reklam stratejileri belirleyerek adımlar atması ve durumu kendi lehine çevirmesi bekleniyor. Aşağıda Youtube’un Music Key servisinin nasıl işlediğini gösteren videoyu izleyeceksiniz.
 

2
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
0
0
0
0