YouTube’un Logosu Neden Değişti?

2
0
0
0
0
YouTube’un Logosu Neden Değişti?
Daha önce Rusya’da yapılan Kış Olimpiyatları ile gündeme gelen sporcular arası eşitsizlik ve ötekileştirme politikasını, Dünya Kupası vesilesiyle yeniden gündeme taşıyarak “Proud to Play” (oynamaktan gurur duyuyorum)  sloganı ile bir sayfa açan YouTube, eşcinsel sporculara gösterilen tepkileri eleştirdi.

YouTube bugün logosunda Dünya Kupası nedeniyle değişikliğe gitti; ama tek sebep futbol değildi.

Daha önce Rusya’da yapılan Kış Olimpiyatları ile gündeme gelen sporcular arası eşitsizlik ve ötekileştirme politikasını, Dünya Kupası vesilesiyle yeniden gündeme taşıyarak “Proud to Play(oynamaktan gurur duyuyorum)  sloganı ile bir sayfa açan YouTube, eşcinsel sporculara gösterilen tepkileri eleştirdi.

Logosunda futbol sahası ve bu sahanın arkasından çıkan gökkuşağının renkleri (aynı zamanda LGBT topluluğunu sembolize ediyor) ile bezenmiş bir futbol topu çıkarken bir videoya tıkladığınızda üst kısımda çıkan loading barı da yine gökkuşağı renklerinde doluyor.

Cinsel tercihleri ne olursa olsun; amacın sadece spor yapmak ve bundan zevk almak olduğunu vurgulayan bu kanalın fragmanını da sizlerle paylaşıyor ve dışlanmanın ya da ötekileştirmenin uzak kaldığı bir Dünya Kupası izlemek istiyoruz:
 


 

2
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
0
0
0
0