• Anasayfa
  • Sektörel
  • Yurt Dışından Getirilen Telefonları Kayıt Yaptırma Süresi Uzadı

Yurt Dışından Getirilen Telefonları Kayıt Yaptırma Süresi Uzadı

0
0
0
0
0
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, yurt dışından aldığı telefonla ülkeye gelen vatandaşlara müjdeyi verdi.
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, yurt dışından aldığı telefonla ülkeye gelen vatandaşlara müjdeyi verdi.

Bakan Lütfi Elvan, yurt dışından getirilen telefonların kayıt yaptırılmadan kullanma süresini 60 güne çıkardıklarını bildirdi.

Bakan Elvan, 5809 sayılı Elektronik Haberleşme Kanunu kapsamında Mobil Cihaz Kayıt Sistemi’nde Türkiye’ye gelen gurbetçi veya turistler için bu uygulamanın büyük bir kolaylık sağladığını ifade etti.

(Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan)


Yurt dışından getirilen telefonların kayıt altına alınmaması halinde 30 gün içerisinde kapatıldığını hatırlatan Bakan Elvan, Mayıs ayındaki Berlin ziyareti sırasında gurbetçi vatandaşlardan bu konuda çok talep geldiğini vurguladı. Gelen taleplerin haklı olduğunu vurgulayan Bakan Elvan bu konuda düzenlemeye gittiklerini de belirtti.

Yapılan son değişikliklerle yut dışından gelen yolcu ile getirilen mobil cihazların kayıt altına aldırılması için verilen azami süreyi 30 günden 60 güne çıkaran Bakanlık, kayıt süresinin kısalığı sebebi ile ortaya çıkan sorunları giderdiklerini belirtti. Bu düzenleme ile ilgili Bakan Elvan; "Özellikle yaz tatillerini geçirmek üzere ülkemize gelen gurbetçi vatandaşlarımız Türkiye’de yeni telefon almak gibi bir zorlukla karşı karşıya kalıyorlardı. Bu düzenleme ile bunu ortadan kaldırdık. Benzer şekilde Türkiye’ye gelen turistler de telefonlarını 2 ay süreyle rahatlıkla kullanabilecekler." Dedi.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0