• Anasayfa
  • Sektörel
  • Artık Çin’den Gelmesini Beklemeyeceğiz: ZTE, Telefonlarını İstanbul’da Üretecek!

Artık Çin’den Gelmesini Beklemeyeceğiz: ZTE, Telefonlarını İstanbul’da Üretecek!

0
0
0
0
0
Çin’in popüler elektronik cihaz üreticilerinden ZTE, Türkiye’den anlaştığı bir firma ile bundan sonra akıllı telefon üretimlerini İstanbul Esenyurt’ta yapacak.
Türkiye’de görmeyi en çok arzuladığımız Çin merkezli akıllı telefon üreticilerinden bir tanesi de ZTE’dir. Teknostore ile Meizu’nun sınırlı sayıda iki modelini sizlerle buluşturuyor olsak da ZTE’nin aldığı bu karar bizleri fazlasıyla memnun etti.

Türkiye’den Atmaca Elektronik ile bir iş birliği imzalayan ZTE, bazı modellerinin üretimini Atmaca Elektronik’in fabrikasında üretmeye başlayacak. İstanbul Esenyurt’ta 110 bin metrekarelik bir fabrikası bulunan şirket, hali hazırda Sunny markası adı altında 7 farklı akıllı telefonun üretimini gerçekleştiriyordu. ZTE ile yapılan iş birliği, şirketin genel müşteri portföyünü ve brüt gelirini önemli düzeyde arttıracaktır.ZTE’yi daha çok Nubia modelleriyle tanıyor olsak da aslında kuruluş tarihi oldukça eskilere dayanıyor. 1985 yılında kurulan ve 2005 yılında ülkemizdeki ilk resmi ofisini açan şirket, İstanbul ve Ankara’da iki merkez ofisiyle hizmet vermeye devam ediyor.

Anlaşmanın detayları 18 Temmuz tarihinde yapılacak bir toplantı ile kamuoyuna aktarılacak.

Kaynak: Teknoyo
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0