• Anasayfa
  • Sektörel
  • Zuckerberg'den Göçmen Gençlerin Eğitimine 5 Milyon Dolarlık Yardım Bursu

Zuckerberg'den Göçmen Gençlerin Eğitimine 5 Milyon Dolarlık Yardım Bursu

0
0
0
0
0
Zuckerberg'den göçmen gençlerin eğitim görebilmesi için büyük bir bağış geldi.
Facebook kurucusu ve CEO'su Mark Zuckerberg ve eşi Priscilla Chan, Amerika'da yaşayan fakat vatandaş olmadığı için gerekli belgeleri bulunmayan göçmenlere, eğitim görebilmelere, üniversite ve kolejlere gidebilmeleri adına yardımcı olacak bir burs fonu oluşturduklarını ve bu fona 5 milyon dolar bağışta bulunduklarını açıkladı.

Genelde bu tarz konularda bizzat kendi Facebook sayfasından yaptığı açıklamalarla bilinen Zuckerberg, bu olayı da yine kendi Facebook sayfasından açıkladı. TheDream.us adlı kuruluşa, eşi ile birlikte 5 milyon dolarlık bağışta bulunduğunu söyleyen Zuckerberg, yüzlerce, belki de binlerce göçmen gencin yasal eğitim alması ve üniversiteye gidebilmesi için gerekli şansın verilmesi gerektiğini söyledi.Zuckerberg'in açıklaması şu şekilde; '' Amerika göçmenler tarafından bulunmuş bir yer. Toplumumuzda bulunan her gence, hangi ırktan olursa olsun hoş görüyle yaklaşmalı ve bu zeki gençleri sahip olabildikleri tüm potansiyelleri sunmaları için toplumumuza kabul etmeliyiz. Eğer göçmen gençlere yardım eder ve fırsat merdivenlerini tek tek tırmanmalarını sağlarsak, onlarda parçası oldukları toplumun ilerleyişine gerekli hızı sağlayaktır''.

Zuckerberg ve Chan tarafından yapılan yardım, şu an 400 göçmen gence San Francisco'da eğitim görme fırsatı tanıyacak. Zuckerberg'in hedefi ise, önümüzdeki yıllarda bu sayıyı katlayarak, ön lisans veya lisans derecesinde son derece başarılı kariyerlere sahip olacak bireyler yetiştirmek. Zuckerberg, önceden de bu tarz pek çok bağışla gündeme gelmişti.

Kaynak: Time
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0