Zynga %12 Değer Kaybetti!

0
0
0
0
0
Zynga %12 Değer Kaybetti!
Sosyal oyun firması zynga normal işlemlerinde %12 civarında değer kaybetti. Dünyaca ünlü Broker firması Sterne Agee firması çalışanı Arvind Bhatia hissedarları uyardu. Borsanın son çeyreğinde yaşanan bu düşüşe karşı hissedarlar  iyimser yaklaştıklarını belirtti. 3.54 dolar olan hisselerin değeri gün sonuna kadar 49 cent düşüşe geçti.
Sosyal oyun firması zynga normal işlemlerinde %12 civarında değer kaybetti. Dünyaca ünlü Broker firması Sterne Agee firması çalışanı Arvind Bhatia hissedarları uyardu. Borsanın son çeyreğinde yaşanan bu düşüşe karşı hissedarlar  iyimser yaklaştıklarını belirtti. 3.54 Dolar olan hisselerin değeri gün sonuna kadar 49 Cent düşüşe geçti.


Ayrıca bugün USB, Zynga'nın derecesini düşürdü. Ayrıca Zynga’nın stoklarını satmak için tuttuğu, işlerin daha da kötüye giderse bu yola başvuracağı göründü. Kısaca söylemek gerekirse Zynga dış yatırımcılar için tam bir kabus oldu.


Zynga’nın daha önce sert düşüşler yaşayıp tekrardan değer kazanması zaten yıllardır alışılagelmiş bir olay.


BusinessWeek dergisine göre, yatırımcılar Zynga’nın hisse başına 4 Cent daha kaybedeceği konusunda hemfikirler. Zynga’nın şu anki değeri 4. çeyrekte 183 milyon Dolar. Bu tahminler ne derece doğru, Zynga’nın bu duruma karşı bir hazırlığı var mı bunlar merak konusu.


2012 yılının son çeyreğinde Zynga’nın 331 milyon Dolar geliri vardı.


Zynga bu konuda tabi ki de boş durmadı. Şirket, yeni CEO alıp, şirketin liderlik yapısını da keskin bir şekilde değiştirdi. Yine de bu değişikliklerin ne denli gerekli ya da ne denli yararlı olacağını bize zaman gösterecek.


Bu düşüşün Zyngayı tabloda çok aşağılara ve ironik bir duruma soktuğunu kabul edebiliriz. Zynga’nın sağlam bir sıçrama yapması için değişik bir adım atması şart.

 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0