Selfie Tutkunu Hırsız, Fotoğrafını Çekip Telefonu Çalmayınca Kendi Kendini Ele Verdi

160
2
2
1
0
İstanbul Avcılar'da bir telefon dükkanına giren hırsızlar, kendi 'tutkularının' kurbanı oldu. İki arkadaştan bir tanesi telefonları çalmaya çalışırken diğer, incelediği bir telefondan selfie çekti. Daha sonra bu fotoğrafı galeriden silen hırsız, çektiği fotoğrafın "Son Silinen" klasörüne düşmesi üzerine polisler tarafından aranıyor.

Gün geçmiyor ki güzel ülkemizde "Gerçekten mi?" dedirten bir olay yaşanmasın. Bu seferki adresimiz, İstanbul Avcılar. Bir telefon dükkanına hırsızlık amacıyla giren iki kişi, adeta ava giderken avlandı. Hırsızlardan bir tanesi, satıcı oyalarken diğer hırsız 3 telefon çaldı. Ancak hırsızların atladıkları bir şey vardı. Satıcıyı oyalayan hırsız, incelediği telefondan selfie çekerek kendisini ele vermişti.

Pazar günü yaşanan olayla ilgili edinilen bilgilere göre yabancı uyruklu olan hırsızlar, önce iki adet sonra da bir adet daha telefon çalarak kayıplara karıştı. Olayı polislere bildiren satıcı, hırsızların yakalanması için çalışmalara başlandığını söyledi. 

10 bin liralık telefon çalındı

Selfie çeken hırsız

11 yıldır bu sektör içerisinde olduklarını ifade eden işletme sahibi Yusuf Şakar, kamera kaydını izlediğini ve hırsızların fotoğraf çektiğini gördüğünü belirtiyor. Şakar'ın iddialarına göre hırsızlardan bir tanesi, selfie çektikten sonra bu fotoğrafı silmiş ancak fotoğrafın son silinenlerde kalması, fotoğrafının önce satıcının sonra da kolluk kuvvetlerinin eline geçmesini sağlamış.

Yusuf Şakar'ın açıklamalarına göre çalınan 3 telefonun bugünkü fiyatı, 10 bin TL civarındaymış. Olayın peşine düştüklerini belirten işletme sahibi, polise gidip ifade verdiklerini, hırsızların en kısa sürede yakalanacaklarına inandıklarını ifade ediyor.

Kaynak : https://www.sozcu.com.tr/2021/gunun-icinden/selfie-meraklisi-hirsiz-geride-fotografini-birakti-6523766/
160
2
2
1
0
Emoji İle Tepki Ver
160
2
2
1
0