• Anasayfa
  • SEO
  • AdSense Direct İle Reklamlarınızı Daha Kolay Yönetin

AdSense Direct İle Reklamlarınızı Daha Kolay Yönetin

3
1
0
0
0
AdSense Direct İle Reklamlarınızı Daha Kolay Yönetin
Google küçük yayıncıların web sitelerinde yer alan reklamları daha kolay yönetmelerini sağlayacak olan AdSense Direct'i duyurdu. Artık reklam alanlarınızı, reklam bütçelerinizi ve reklamların içeriklerini tek bir ekrandan yönetebileceksiniz.
Google küçük yayıncıların web sitelerinde yer alan reklamları daha kolay yönetmelerini sağlayacak olan AdSense Direct'i duyurdu.

Halihazırda hizmet veren DoubleClick'e göre daha kolaylaştırılmış bir platforma sahip olan AdSense Direct ile Google; reklam alanlarınızı, reklam içeriklerinizi ve reklam bütçelerinizi tek bir ekran üzerinden kontrol etmenize imkan veriyor. Siz de reklam düzenlemek ve ayarlamak için harcadığınız vakti içerik oluşturup daha fazla kazanmak için harcayabiliyorsunuz.

Google'ın küçük ve orta çaptaki yayıncıların işlerini kolaylaştırmak için hazırladığı AdSense Direct ile reklam verenler bütçelerini kolayca ayarlayabilirken yayıncılar da reklam alanlarını diledikleri gibi kolayca düzenleyebiliyorlar.
 
Şu anda sadece Amerika Birleşik Devletleri'nde hizmete açılan AdSense Direct ile hazırlanmış kampanyalarda reklam gösterim limiti yok; ancak kampanyalar 90 gün ile sınırlandırılmış durumda. Ayrıca Google, AdSense Direct hizmetinden yüzde 15 komisyon alıyor. DoubleClick'in belli bir seviyeye kadar gösterim ücretlerinden komisyon talep etmediği düşünülürse AdSense Direct, özellikle gösterim sayısı yüksek olmayan yayıncılar için biraz pahalı bulunabilir.

Alınan komisyon oranının yüksek olmasına rağmen AdSense Direct kampanya sona erdikten sonra yayıncıların direkt olarak AdSense reklamları almasına olanak veriyor. Reklam verenlerle yayıncıların karşılıklı anlaşması ile başlayan AdSense kampanyaları direkt olarak reklam verene ulaşmanız ver karşılıklı anlaşmanız ile hayat buluyor ve Google'ın sitenizdeki reklam alanlarında gösterilecek reklamları ve reklam bütçesini bu sayede kendinize göre ayarlayabiliyorsunuz. Komisyon oranının biraz yüksek gelebileceği tartışması dışında son derece verimli görülen bu hizmet için bakalım reklam verenlerin ve yayıncıların talebi ne olacak?
3
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
3
1
0
0
0