Google'dan Yeni İçerik Öneri Sistemi

1
1
0
0
0
Google'dan Yeni İçerik Öneri Sistemi
Google, internet yayıncıları için yeni bir içerik öneri sistemi hazırlıyor. Bu sayede okuyucuların tek bir sayfayı okuyup siteyi terk etmelerini engellemeye çalışacak. Google, yayıncıların yanında!
Google, internet yayıncıları için yeni bir içerik öneri sistemi hazırlıyor. Bu öneri sistemi sayesinde okuyucular okuduları makale ile ilgili diğer yazıları da Google'ın önerisi olarak görebilecekler.

Bu sayede yayıncılar için daha fazla sayfa gösterimi gerçekleştirmeyi planlayan Google, aynı zamanda yayıncılara sadık bir okuyucu kitlesi de oluşturmuş olacak. Ayrıca yayıncılar gözden kaçan eski içeriklerini de yeniden canlandırabilecekler.

Şu an Google'ın daveti ile sisteme katılan yayıncılar önümüzdeki aydan itibaren beta aşamasına geçecek olan bu sistemi sitelerinde kullanmaya başlayacak.

Google'ın daha öcne mobil sitelerde buna benzer bir öneri sistemi kullandığını biliyoruz; ancak mobil platformlarda; Bussiness Insider, Forbes, mashable ve the Verge gibi isimlerin ortaklığı ile kurulan bu öneri sistemi Google + üzerinden alınan verilere göre gerçekleşiyordu. Google'ın bu sefere farklı değişkenleri göz önüne alarak daha geniş kapsamlı bir sistem kurması bekleniyor. Ayrıca Google'ın, hali hazırda içerik önericisi olarak kullanabileceğiniz Taboola, Outbrain ve Zemanta gibi hizmetlerden de daha geniş kapsamlı ve isabetli bir sistem oluşturması bekleniyor.

Bakalım yayıncıların çok işine yarayacak gibi duran Google'ın bu yeni hizmeti ne kadar geniş kapsamlı olacak ve okuyucuları ne kadar tatmin edecek.
1
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
1
0
0
0