AdSense ve Webmaster Tools WordPress'te

1
0
0
0
0
AdSense ve Webmaster Tools WordPress'te
Google, AdSense ve Webmaster Tools ürünlerini WordPress'e entegre eden bir eklenti yayınladı. Google Publisher Plugin adı verilen bu eklenti ile WordPress siteleriniz Google ile daha iyi bir etkileşim içinde oluyor.
Google Publisher Plugin sayesinde WordPress paneli üzerinden Google Webmaster Tool ve AdSense hizmetlerine erişebiliyor ve sitelerine bu Google ürünlerini kolayca entegre edebiliyoruz.

Web sitelerimize reklam yerleştirmek için kullandındığımız AdSense'i WordPress altyapılı sitemize bağlıyoruz ve sitemize reklam yerleştirme işlemini kolaylıkla gerçekleştirebiliyoruz. Böylece WordPress panelini kullanan bir site üzerinde çalışıyorsanız sitenize reklam yerleştirmek için ayrıca bir de AdSense hesabınıza giriş yapmanıza ve HTML kodlarla uğraşmanıza gerek kalmıyor.

Webmaster Tools'u da içeren bu eklenti ile aynı zamanda sitenizin Google üzerindeki görünümünü de inceleyebiliyorsunuz. Sadece tek bir tıklama ile Webmaster Tools'a tanımladığınız WordPress sitenizin raporlarına yine WordPress paneli üzerinden ulaşabiliyorsunuz.

Şimdilik Beta test aşamasında olan bu eklentinin ileride daha fazla Google hizmetini kullanmaya imkan vereceği söyleniyor.

WordPress siteleriniz için rahatça kurarak kullanabileceğiniz bu eklentiyi buradan indirebilirsiniz.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0