4DX Sinemalarda Yağmur ve Kar da Olacak

1
0
0
0
0
Çoğu insanlar yağmurlu ve fırtınalı havalarda sosyalleşmek için sinemaları tercih eder, tabii eğer sinemada 4DX yoksa. Çünkü 4DX’in gelmesiyle birlikte artık sinemalara yağmur ve kar da geliyor.
Çoğu insanlar yağmurlu ve fırtınalı havalarda sosyalleşmek için sinemaları tercih eder, tabii eğer sinemada 4DX yoksa. Çünkü 4DX’in gelmesiyle birlikte artık sinemalara yağmur ve karda geliyor. 4D sinemalar geçen yılın sonundan itibaren Amerika’da yerlerini almaya başladı. Büyük ekran, çok yüksek ses ve kokularla ( Çicek, barut ) farklı bir deneyim sunuyor.

Las Vegas’taki sinema festivali olan CinemaCon’da, CJ Group isimli şirket, gösterişli yeni efektleriyle birlikte 4DX’i tanıttılar. Bu efektler fırtınalı yağmur, kar ve sıcak hava.

İnsan film izlerken neden yağmurla ya da kar fırtınasıyla uğraşmak istesin ki? Bu sağlam soruyla birlikte tartışmalar açan CJ Group, filmlerde çok daha etkileyici bir deneyim yaşattıklarından bahsediyor. Bunların hepsinin yanından eğer kum fırtınası gibi bir çılgınlık yapacak olurlarsa o işin temizliği biraz zor olabilir.

Hali hazırda ülkemizin her yerinde küçük simulatör salonları bulunmakta. Eğer normal izlediğimiz filmleri bu boyuta taşıyabilirlerse işte o zaman fark yaratırlar.

Kaynak: Engadget
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0