• Anasayfa
  • Sinema
  • Apple'ın Görmenizi İstemediği Steve Jobs Belgeseli !

Apple'ın Görmenizi İstemediği Steve Jobs Belgeseli !

1
0
0
0
0
Steve Jobs'ın hayatının kötü yönlerini ön plana çıkaran belgesel, bu hafta vizyona giriyor.
Apple dünyanın en büyük teknoloji firmalarından birisi ve hatta şu an değeri en fazla olan şirket. Apple, başarıyı ilk çıktığı tarihte yakalamış bir firma olmamasına rağmen bu büyümeyi son yıllardaki başarısına borçlu. Peki Apple'ın bu başarısının ardındaki isim kim?

Hepimizin tanıdığı ve geçtiğimiz yıllarda pankreas kanserinden dolayı aramızdan ayrılan büyük iş adamı Steve Jobs, Apple'ın şu an bulunduğu pozisyonda olmasını sağlayan kişi. Ölümünden önce Steve, Apple adı altında birçok cihazın yapımına ve gelişimine katkıda bulunmuş, kurucularından olduğu Apple'ın zirveye çıkmasını sağlamıştır.Ölümünden sonra Apple, Steve'i tam anlamıyla bir kahraman ilan etmiş ve hayatını konu alan birçok belgesel/film projeleri yapılmıştır. Bu belgesellerden birisi de bu hafta vizyona girecek olan "Steve Jobs The Man In The Machine" adlı belgesel. Bu belgeselin diğerlerinden farkı şu; belgeselin konusu, Steve'in medyada anlatıldığı gibi bir kahraman değil, kendi kızına bile kötü davranan biri olması.

Belgeselin bu konuyu işlemesi, tabii ki yüzü hala Steve Jobs olan Apple'ın hiç hoşuna gitmedi. Birçok Apple yöneticisi ve çalışanı bu film hakkında daha vizyona girmeden kötü yorumlarda bulunmaya ve Steve'i aklamaya çalışmaya başladılar bile. Fakat belirtmeden geçemeyeceğim, kendi kızını terkedip onun bakım masraflarını bile ödemeyi reddeden bir adam ne kadar aklanabilir?
 

Belgesel'in tanıtım videosunda Steve ile birlikte çalışmış olan insanların onun hakkındaki yorumlarını bulabilirsiniz. Bu yorumlardan en ilgi çekici olanlarından ve belgeseli özetleyen cümlelerden biriside; "İnsanlar Steve'in icatlarını severdi, Steve'i değil."

Belgesel 4 Eylül'de vizyona girecek.

Kaynak: Gizmodo 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0