​Assassin's Creed Filmi Beklenenden Daha Az Geçmiş Zamanı Konu Alabilir

0
0
0
0
0
Merakla beklenen Assassin's Creed filmi, oyunun hayranlarını biraz üzebilir.
Kısa bir süre önce ilk fragmanı ile görücüye çıkan ve efsane oyun serisinin beyaz perde uyarlaması olan Assassin's Creed filmi, özellikle oyun severler tarafından merakla beklenmekte.

Daha önceden de oyun uyarlaması pek çok filmin beyaz perdede kendine yer edindiğini gördük ancak çoğu film bu konuda hayal kırıklığı yaratınca, Assassin's Creed'e de insanlar biraz daha temkinli yaklaşmaya başladı.Aslında bu konuda haksız da değiller. Hele ki fragmanda gösterilen Animus'tan sonra (genel olarak pek beğenilmedi). Ancak filmi merakla bekleyenleri kara kara düşündürecek bir açıklama yapımcılarından biri olan Pat Crowley'den geldi. 

Crowley, oyunun uyarlaması filmin %65'inin günümüz zamanında geçeceğini, asıl merak edilen -ve filmde 15. yüzyıl olarak karşımıza çıkacak- dönemin ise filmin %35'lik kısmını kapsayacağını açıkladı. Tabii bu durum oyunu iyi bilenler için pek de iyi bir şey değil (asıl olay zaten geçmişte, ne işimiz var günümüz zamanında?).Ancak şöyle de bir gerçek var ki Assassin's Creed bir seri olarak beyaz perdede karşımıza çıkacak (şu an için bir ikinci film geleceği ciddi şekilde konuşulmakta, hatta serinin daha da genişletilmesi gündemde). Yani ilk filmden Animus'un tam olarak ne olduğu, ya da olayın geçmişe nasıl bağlandığı gibi şeyler ön plana çıkarılabilir.

Ben yine de gerekli aksiyon ve konu doluluğunun verilmesi durumunda filmin %35'lik kısmının da yeterli olabileceğini düşünüyorum. Bekleyip göreceğiz. Assassin's Creed 23 Aralık'ta vizyonda olacak.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0