Avatar 2'nin Afişinde Türk İmzası

1
0
0
0
0
Sinema sektöründe özellikle tasarım ve grafik konusunda olan başarılarımıza bir yenisi daha ekleniyor.
Son dönemlerde sinema ve televizyon sektöründe Türk tasarımcıların ellerinden çıkan işler büyük ses getirmiş durumda. Bunlara en son örnek, Game of Thrones'da White Walkers kralını tasarlayan Onur Can Çaylı'ydı.

Şimdi ise bir başka Türk tasarımcı, yine sinema dünyasında önemli bir yeri olan bir işte adından söz ettirmeye hazırlanıyor. Antalyalı tasarımcı Gökşan Özman, ilk filmi ile tüm dünyada gişe rekortmeni olan 'Avatar' serinin ikinci filmine afiş tasarlayacak.

2017 yılında vizyona girecek efsane yönetmen James Cameron imzalı filmin henüz resmi bir afişi bulunmamakta. Film afişi için yarışan 10 proje arasında son ikiye kalmayı başaran Gökşan Özman, 2003 yılında başladığı film afişleri tasarlama kariyerine dev bir başarı daha katma amacında. 
 

İngiltere'de bir reklam ajansı kuran Özman, özellikle İngiltere ve Amerika'da önemli pek çok filmin afişleri tasarlamış. Bu filmler arasında  Gravity, The Wolf of Wall Street, Edge of Tomorrow, Transporter, 40 Days and 40 Nights, Noah gibi birçok başarılı Hollywood yapımları da bulunmakta.

Son ikiye kalmanın kendileri açısından büyük bir başarı olduğunu dile getiren Özman, socunun 2015'in sonuna doğru açıklanmasını beklediklerini ve tasarladıkları afiş ile kendilerine oldukça güvendiklerini de sözlerine eklemiş. Bizde Özman'a bu konuda şans diliyoruz.
 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0